V první polovině první třetiny byli lepším týmem na hřišti domácí, kteří si také vypracovali dvě zajímavé šance, nicméně ani jednu se jim nepodařilo přetavit v gólový úspěch. Havířovští si ve 13. minutě vzali oddechový čas a od té doby jako by byl na ledě jiný tým – AZ se Olomouci do konce první dvacetiminutovky minimálně vyrovnal.

Do druhé třetiny pak Havířov vlétl a po zásluze si ve 32. minutě připsal úvodní branku utkání. Olomoucký Stanislav Ruda podklouzl ve středním pásmu a kotouče se zmocnil Kevin Horváth, který se tváří v tvář Špunarovi nemýlil. O necelých 30 vteřin později se pak hosté radovali znova díky využité přesilové hře. Kotouč do brány tentokrát dopravil Michal Kusak. Dílo zkázy pro domácí tým pak dokonal Ondřej Becher.

Druhá třetina musela být po zranění jednoho z havířovských hráčů předčasně ukončena a její poslední čtyři minuty se odehrály až po úpravě ledové plochy. Krátce poté, co oba celky opět vyjeli na led se opět prosadili hosté. Čtvrtou branku do sbírky Havířova přidal Patryk Kusak, jenž využil dlouhou pětiminutovou přesilovku.

Ve třetí třetině se konečně dokázali prosadit také domácí hokejisté. Lukáš Přecechtěl sice nastřelil jen boční síťku soupeřovy brány, ale ke kotouči se poté dostal Andrej Prísažný, jehož zásluhou využila Olomouc svou přesilovou hru. Ačkoli jsme ve třetím dějství byli svědky řady vyloučení, další gól už ani na jedné straně nepadl a tři body si tak odvezl Havířov.