Oba celky se prosadily již v samotném úvodu utkání. První branku vstřelil liberecký Jan Šír, nicméně zanedlouho srovnal Jan Štědrý. Tygři poté měli více ze hry a olomoucký brankář Vojtěch Mokrý se musel ve své svatyni několikrát pořádně ohánět. Nejdříve zlikvidoval velkou šanci Tomáše Trundy, poté Michaela Drábka i Jakuba Žůrka.

Zatímco domácí své příležitosti neproměňovali, Kohouti byli efektivnější. Matěj Kořenek sice z úniku trefil jen tyč, nicméně poté našel před brankou Tomáše Krupu, a bylo to 1:2. Tímto výsledkem skončila i úvodní třetina.

Prostřední dvacetiminutovku začaly mladé šelmy obrovským tlakem, který posléze vyústil ve vyrovnání. Michael Drábek vystřelil z mezikruží přímo do šibenice, čímž nedal brankáři Hanáků sebemenší šanci zasáhnout. Na druhé straně se do velké příležitosti dostal Jan Šír, jenž ale ještě přihrával před prázdnou branku Jakubu Rychlovskému, přičemž tento úmysl olomoucká obrana přečetla a překazila.

Kohouti ovšem nesmutnili dlouho, jelikož se za chvíli opět dostali do vedení zásluhou Tobiáše Handla, který šikovně tečoval prudkou přihrávku Matěje Tomajka. Když už se ale zdálo, že půjdou Kohouti do kabin s jednobrankovým náskokem, přišel přesně vteřinu před sirénou zásah Jakuba Rychlovského, a bylo to 3:3.

Do závěrečné periody nastoupil do olomoucké branky místo Vojtěcha Mokrého Marek Hasala. Ten ovšem brzy kapituloval, a Tygři tak překlopili misky vah opět na svoji stranu. Přesilovou hru využil Vojtěch Jiruš. Stejně tak ovšem dopadla i početní výhoda Hanáků, kterou pro změnu využil Adam Rutar. 4:4!

Hra poté vypadala jako na houpačce, jedna šance střídala druhou. O něco více ze hry měli ovšem Liberečtí. Po jedné ze střel zvonila za Markem Hasalou dokonce tyč. Na druhé straně mohl zvrátit průběh utkání Petr Mader, který ovšem svojí tečí pouze trefil domácího gólmana. Poslední slovo tak měli Liberečtí. Tomáš Trunda překonal olomouckého brankáře backhandovou kličkou a opět strhl vedení na stranu Tygrů. Kohouti poté zkoušeli hrát v šesti, nicméně srovnat již nedokázali. Liberec se tak po vítězství 5:4 posouvá právě před Olomouc na 2. místo ve skupině C.