V tichém utkání si poprvé osahal puk Libor Kašík, a to po střele Vojtěcha Tomečka od modré čáry. Na druhé straně pak likvidoval Branislav Konrád teč Zdeňka Okála. Zlín byl poté aktivnějším mužstvem a vytvořil si dokonce velkou příležitost, když se Jan Dufek ocitl po přihrávce Valentina Claireauxe, nicméně olomoucký brankář sklapl své betony včas a vedení Ševců nepřipustil.

V polovině úvodní dvacetiminutovky dostali Hanáci výhodu přesilové hry, která ovšem neměla dlouhého trvání. Postupně se totiž poroučeli na trestnou lavici i Rostislav Olesz s Janem Knotkem. Rázem se tedy síly na ledě kompletně otočily, nicméně hosté nabídnutou příležitostí pohrdli. Naopak, ihned po návratu z trestné lavice mohla skórovat olomoucká sedmapadesátka. Gólman Beranů ale vytáhl svůj levý beton a ránu zneškodnil.

O chvíli později se již hosté prosadili. Rychlou kombinaci předvedli Antonín Honejsek se Zdeňkem Okálem, přičemž druhý jmenovaný z bezprostřední blízkosti poslal touš za brankovou čáru – 1:0.

Ve druhé části dostali Ševci další příležitost dvojnásobné přesilovky, která byla herně o mnoho lepší. Jiří Ondráček mohl dokonce navýšit vedení, nicméně ležícího Branislava Konráda nepřekonal, a tak Zlínští vyšli opět gólově naprázdno.

Hanáci byli střelecky méně aktivním mužstvem. Přesto to však byli oni, kdo v polovině utkání rozvlnil síť. V početní výhodě se dostal k dorážce Tomáš Dujsík, a bylo srovnáno. Olomoučtí se poté dokonce mohli dostat do vedení, když Lukáš Nahodil našel přesnou přihrávkou Pavla Musila, nicméně ten nezakončil přesně.

Oba hráči si na začátku třetí třetiny své pozice vyměnili – Pavel Musil přehodil touš Lukáši Nahodilovi, jehož pohotovou ránu na poslední chvíli hostující brankář vykopl. Na druhé straně už pak Zlínští slavili. Jakub Šlahař našel Antonína Honejska, který opět posunul Berany do vedení. Zanedlouho bylo pro kohouty ještě hůře – přesilovou hru využil svým druhým zásahem v utkání Zdeněk Okál.

Hanáci se snažili s výsledkem ještě něco udělat, dokonce odvolali Branislava Konráda, nicméně kýžených branek se nedočkali. Zlín tak zvítězil 1:3, a srovnal tak sérii na 1:1.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Prosadili jsme se jen jednou, což je strašně málo. Na první dvě branky jsme soupeři prakticky nahráli, jednalo se o velké chyby. Nevyrovnali jsme, naopak jsme dostali další gól. Po zápase jsme si v šatně řekli, že to bylo špatné. Nevím, čím to bylo, nicméně Zlín byl bojovný, nedovolil nám vsítit víc než jednu branku a zaslouženě zvítězil."
Robert Svoboda (PSG Zlín): „Samozřejmě jsme rádi, že jsme to utkání zvládli a srovnali sérii. Včera jsme si k tomu něco řekli a i kluci si některé věci vyříkali. Dneska to byl bojovnější výkon. Sice jsme dvakrát nevyužili přesilovku 5 na 3, nicméně to nás nakonec nemusí mrzet."