Začátek utkání se nesl v duchu mírného tlaku olomouckých hráčů, avšak k nebezpečné střele na branku Jakuba Štěpánka nedošlo. Poté převzali iniciativu domácí, jejichž aktivita vyústila v nebezpečnou šanci Tomáše Kundrátka. Jeho rána z mezikruží ale skončila pouze nad hostující klecí.

Největší šanci kohoutů v první třetině si vypracoval Jan Káňa, který se prosmýkl kolem třineckých obránců a vydal se vstříc Jakubu Štěpánkovi. Ten se ovšem nenechal rozhodit a své mužstvo podržel. Úspěšným zákrokem domácího brankáře skončil také pokus Tomáše Dujsíka. Na druhé straně se proti střelám Ocelářů činil Branislav Konrád, a tak úvodní dvacetiminutovka skončila bez branek.

První vážnější šanci ve druhé části si vytvořila nová akvizice v olomouckém týmu, Matěj Pekr, který střílel z pravé strany. Jeho pokus ovšem skončil těsně vedle branky. Následně se dostali do dobré příležitosti také Oceláři, a to po ráně Martina Gernáta, jenž trefil tyč.

Hanáci krátce poté dostali velkou příležitost k otevření skóre. Dva třinečtí hráči šli ve stejný moment na trestnou lavici, a Olomouc tak měla dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem. Domácí sice tuto svízelnou část utkání přežili, nicméně i tak mohli poprvé inkasovat. Tomáš Valenta jel sám na Jakuba Štěpánka, a dokonce ho překonal, avšak o gólovou radost jej připravila branková konstrukce. I po čtyřiceti minutách tedy stále platil stav 0:0.

Ve třetí části nejdříve Patrik Hrehorčák tečoval střelu Milana Doudery, avšak Branislav Konrád zasáhl včas. Následně hráli Hanáci přesilovou hru, ve které střílel z levého kruhu Lukáš Kucsera. Tuto ránu stihl Jakub Štěpánek vyrazit, nicméně Jan Knotek pohotově kotouč dopravil za brankovou čáru.

Rázem Olomoučtí vedli a bylo na Ocelářích, aby s výsledkem něco udělali. Velkou šanci na vyrovnání měli Tomáš Marcinko s Michalem Kovařčíkem poté, co se kotouč ocitl po střele Tomáše Kundrátka zcela nechráněn v Konrádově Brankovišti. Ani jeden z nich jej ale do sítě nedostal. Třinečtí se tak rozhodli riskovat, odvolali Jakuba Štěpánka a v šesti hráčích dobývali hostující svatyni. Kohouti však všechny pokusy ubránili, díky čemuž se jim nakonec podařilo dosáhnout hubeného, ale za to velmi cenného vítězství 0:1.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Průběh utkání se vyvíjel velmi dobře pro nás, dvě třetiny jsme je mačkali. Z jejich strany to byl urputný boj a musím jim dát kredit, jelikož dnešní zápas odmakali. Nevím, jestli si zasloužili vyhrát, ale určitě tomu šli hodně naproti. My jsme měli přesilové hry, ve kterých jsme si nedokázali pomoct.“
Jan Tomajko (HC Olomouc): „Jsme spokojení, nicméně ten zápas byl minimálně vyrovnaný. V některých částech zápasu jsme byli pod tlakem, ale zasloužili jsme si to tou bojovností, a nakonec jsme ubouchali jeden gól. Pro nás jsou to dnes zlaté tři body, které máme i díky skvělému výkonu Braňa Konráda.“