V úvodu zápasu jsme byli svědky několika nepřesných šancí na obou stranách. První velká šance utkání přišla v 8. minutě utkání, kdy se nedávný navrátilec do sestavy Hanáků Tomáš Gřeš dostal k teči střely Vojtěcha Tomečka, kotouč však za brankovou čárou neskončil. Domácí to ale nemuselo mrzet, protože o další minutu a půl později už se siréna za bránou hostů rozezněla. Lukáš Kucsera poslal na brankáře Bednáře svižnou střelu zápěstím, která nakonec zaplula za záda karlovarského brankáře. Následně si šance vypracoval také Silvester Kusko a Jan Bambula, v obou případech ale Bednář zasáhl včas.

O chvíli později měl vyrovnání na hokejce Petr Šenkeřík, jenž mohl dorážet střelu, která Janu Lukášovi vypadla, bránu ovšem trefit nedokázal. V čase 13:06 došlo poprvé v zápase k porušení pravidel, na trestnou lavici usedl střelec úvodního gólu Kucsera. První polovinu oslabení odehráli Hanáci výborně a dvakrát se jim podařilo vyhodit kotouč na druhou stranu ledové plochy. Na samotném konci Kucserova trestu se však do velkých příležitostí dostali David Kaše a Petr Koblasa, oba hráči si však vylámali zuby na skvěle chytajícím Lukášovi. Dvě minuty před koncem třetiny pak Lukáš Pulpán nastřelil tyč olomoucké brány.

Srovnat se Energetikům podařilo na začátku druhé třetiny. David Kaše poslal milimetrovou přihrávku Petru Koblasovi, který následně kotouč uklidil do olomoucké brány. Během druhé dvacetiminutovky si přesilovku zahráli také domácí, ale ani Vilém Burian ani Rostislav Olesz brankáře Bednáře nepřekonali. Obrovskou šanci měl na své hokejce v polovině zápasu Petr Kolouch, jeho pokus vymíchat brankáře Západočechů ale nevyšel.

Ve 37. minutě se o slovo opět přihlásily Karlovy Vary. Střela Tomáše Vondráčka z levého kruhu prostřelila vše, co mu stála v cestě a poslala hosty do vedení. V závěru druhé třetin ještě Hanáci vyslali několik střel na soupeřovu bránu, ani jedna z nich však neznamenala větší ohrožení karlovarské brány.

Na začátku druhé třetiny bylo v olomouckém brankovišti pořádné horko. Karlovarští trefili další tyčku, naštěstí pro domácí se však žádnému hráči v černobílém dresu nepodařilo dorazit kotouč za brankovou čáru. Velkou šanci měl na své hokejce Martin Kohout, jenže v bezprostřední blízkosti domácí brány jen promáchl. Třetí gól Karlových Varů mohl 7 minut před koncem přidal Petr Koblasa, Jan Lukáš ale dokázal na poslední chvíli zasáhnout.

Cestu Hanáků za vyrovnání zkomplikoval faul z 58. minuty utkání. Jan Lukáš tak dostal pokyn k urychlenému přesunu na střídačku až 30 vteřin před koncem základní hrací doby. Kotouče se však zmocnili Energetici a Jiří Černoch pečetil na konečných 1:3.