Report ze zápasu OLO vs. MBL (3:2)

3:2p

(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

BK Mladá Boleslav

V první vážnější šanci se už po půl minutě ocitl olomoucký Tomáš Černý, branku hostů ovšem těsně minul. Na druhé straně střílel Adam Jánošík, jenž ale trefil pouze beton Jana Lukáše. V šesté minutě už se skóre měnilo. Valentin Claireaux využil přihrávky Jakuba Kotaly a střelou téměř do prázdné branky stanovil vedení bruslařů.

O vyrovnání se pokoušela první útočná formace kohoutů. Lukáš Kucsera vypaálil z otočky načež David Krejčí přihrál do nadějné pozice Janu Káňovi. Ten ovšem bekhendem pouze minul branku Gaspera Krošelje. Nebezpečno bylo i na opačné straně, a to díky Miloši Kelemenovi, který pálil z bezprostřední blízkosti. Kotouč ale nakonec skončil mimo Lukášovu klec. Do kabiny tak hráči odcházeli za stavu 0:1

Ihned zkraje druhé části olomoucká plecharéna explodovala. Prosadil se totiž nejhvězdnější útočník týmu, David Krejčí, a to poté, co tečoval nahození Jiřího Ondruška od modré čáry. Středočeši ovšem mohli záhy odpovědět po nebezpečné střele Jana Dufka. Jan Lukáš ale předvedl výborný zákrok. Následně se do dobré šance dostal Dalibor Řezníček společně s Lukášem Nahodilem. Proti střele druhého jmenovaného se zaskvěl Gasper Krošelj.

V polovině druhé dvacetiminutovky předvedli rychlou souhru Rostislav Olesz s Petrem Kolouchem, avšak i tentokráte byl strážce hostující svatyně na svém místě a střelu lapil. Stejně tak se ukázal i Jan Lukáš, jenž kryl samostatný únik Adama Kousala. Následně hráli Středočeši přesilovou hru, kterou ovšem v kýženou branku nepřetavili. Na světelné tabuli tak po konci prostřední části svítil výsledek 1:1

Třetí perioda nabídla převážně opatrnou hru. Nic na tom nezměnily ani přesilové hry, do kterých se oba celky dostaly. Přesto však byli diváci svědky hned dvou branek. Nejprve se podruhé v zápase posadil Valentin Claireaux, jenž tečoval nabídku svého spoluhráče. O necelou minutu později ovšem na hostující zásah odpověděl Jan Švrček, a to po prudké střele od modré čáry. Utkání tak dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase byli aktivnější domácí. Velkou šanci měl Vojtěch Tomeček, jehož ránu zápěstím ovšem Gasper Krošelj přečetl. Následně šel na trestnou lavici kapitán kohoutů Jiří Ondrušek, nicméně místo toho, aby bruslaři přesilovku využili, přišel úder v oslabení. Po zaváhání Pavla Pýchy se ke kotouči dostal Jan Knotek, jenž prostřelil hostujícího brankáře mezi nohy, čímž celý zápas rozhodl. Olomoučtí hokejisté si tak na úvod sezóny připsali vítězství 3:2 po prodloužení.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Byl to náš typický ubojovaný zápas. V přípravě jsme moc gólů nedávali, a proto jsme rádi za ty dnešní tři. Hráči bojovali a předvedli parádní výkon. Bylo to utkání nahoru a dolů. Chvílemi jsme měli více ze hry my, poté zase Mladá Boleslav. Vyčítáme si branku na 0:1, kdy jsme Mladé Boleslavi dovolili přečíslení. Začátek nás trochu zabrzdil, ale poté jsme se do toho dostali.“