Ačkoliv se kohouti pokoušeli o aktivní začátek, byli to domácí, kdo brzy převzal herní iniciativu. V permanenci byl tedy hlavně Jan Lukáš, a to zejména proti nebezpečnému tandemu Claireaux – Fořt. V prvním případě zakončil druhý jmenovaný přihrávku toho prvního téměř gólově. Olomoucký strážce svatyně ovšem na poslední chvíli udržel kotouč před brankovou čarou. Následně hráli Bruslaři přesilovku, ve které útočník, jenž do Mladé Boleslavi přišel před nedávnem ze Zlína, vypálil nebezpečně podruhé. Ani tento pokus ale za Lukášova záda neprošel.

Hanáci si v první dvacetiminutovce vytvářeli šance pouze sporadicky. Jednu takovou měl na hokejce po přihrávce Davida Krejčího Jan Káňa, jenž ale trefil pouze boční síť. Následně střílel od modré čáry David Ostřížek, avšak Gasper Krošelj s jeho pokusem neměl problémy. Na druhé straně tak mohl opět zahrozit Tomáš Fořt, který dostal nabito před poloprázdnou branku. Tuto šanci ovšem trestuhodně zahodil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nejdříve pokračovala v nastaveném trendu. Aktivitou hýřili převážně Středočeši. Nicméně poté se kohouti zvedli. Nejprve ujel všem svým protihráčům Jakub Navrátil, jehož zakončení ale skončilo pouze na Krošeljovi. Následně olomoučtí hokejisté uzamkli svého soupeře v jeho vlastním obranném pásmu, z čehož pramenila další velká šance Jana Káni. Ten sice neproměnil, avšak to jej nakonec mrzet nemuselo. Po faulu na jeho osobu totiž Hanáci dostali výhodu přesilové hry, kterou právě Káňa přetavil ve vedoucí branku. Stav 0:1 následně vydržel až do sirény.

Ve třetí periodě se Středočeši dále marně snažili odčarovat Lukášovo kouzlo. V dobré šanci se ocitl Bičevskis, avšak jeho rána skončila nad brankou. Další pokusy se olomouckému gólmanovi dařilo krýt, čímž držel naděje svého týmu na další hubené vítězství. To mohl následně vyšperkovat David Krejčí, jenž se rozjel k trestnému střílení po faulu Martina Ševce. Kotouč ale nakonec skočil na tyčce Krošeljovy svatyně.

Domácí kouč si poté vzal oddechový čas, načež Bruslaři zkusili hru v šesti. Místo vyrovnání ovšem přišla rána přes celé hřiště od Davida Krejčího, jenž tak přeci jen navýšil vedení Hanáků na dva góly. Domácím už nezbylo mnoho času na to, aby mohli s výsledkem něco udělat. Kohouti tak zvítězili 2:0 a připsali si další důležité tři body.

Ohlasy trenérů

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „Bez gólu se bohužel vyhrát nedá. Klukům ale nemohu nic vytknout. Tlačili jsme se do brány a vytvářeli si velké množství šancí, nicméně asi ním chybělo víc klidu. Důležité bylo, že oni využili početní výhodu, a my ne, ačkoliv jsme jí sehráli velice dobře. Soupeři gratuluji.“
Jan Tomajko (HC Olomouc): „Pro nás to jsou výborné tři body. Boleslav je vždy hodně těžký soupeř, věděli jsme o tom a připravovali se na to. Rozhodla nakonec naše přesilová hra, kterou jsme sehráli skvěle. Soupeř měl sice také šance, nicméně Honza Lukáš chytal fantasticky. Hlavně díky němu to dopadlo tak dobře.“