Report ze zápasu OLO vs. SUM (3:0)

3:0

(0:0, 1:0, 2:0)

Draci Šumperk

První třetina příliš zajímavých šancí nepřinesla. Olomouc mohla otevřít skóre v 15. minutě, když šli hosté do čtyř kvůli zdržování, přesilovku ale Hanáci proměnit nedokázali. Další početní výhodu hráli domácí na začátku druhé části hry, ani ta však využitá nebyla. Poté si první přesilovku vyzkoušel také Šumperk, Olomouc ale byla v oslabení stoprocentní.

V čase 39:23 se poprvé měnilo skóre. Viktor Šulgan po křižném pasu Martina Izáka překonal Ondráčka, čímž poslal olomouckou Moru do vedení. Běžela 45. minuta, když se Hanáci radovali znovu. Další branku zaznamenal již dvoubodový Martin Izák, jenž dorážel pobídku Nickolase Šlahory.

Draci mohli srovnat v početní výhodě, kterou jim nabídl Miškovský za hákování. V závěru utkání si šel Šlahora sednout za napadení, Šumperk se tak rozhodl pro riskantní hru bez gólmana. Ta hostům ale nevyšla, jejich špatnou rozehrávku na modré perfektně vystihl Jakub Belan, jenž střelou do prázdné brány pojistil Hanákům tři body za vítězství 3:0.