Už z úvodu utkání bylo viditelné, že se hraje opravdu o hodně. Hůře začali domácí, kteří byli již po třiceti sekundách vyloučeni. Kapitán vítkovických Lukáš Krenželok totiž zbytečně fauloval Tomáše Černého. Kohouti ovšem v přesilové hře příliš nehrozili. Za možnou zmínku by stála maximálně zblokovaná střela Jakuba Navrátila. Ostravar Aréna po ubraněném oslabení skoro práskala ve švech, když se do dobré pozice dostal Radovan Bondra, i když se nejednalo o vstřelenou branku. Branislav Konrád si totiž situaci s přehledem pohlídal.

O pár minut později už to byli hosté, kteří přebrali iniciativu klání. Všechny pokusy, a to i těch největších hvězd, pokryl v brance RIdery připravený Aleš Stezka. Posléze už to byla opravdu jiná pohádka. Nejprve se zkraje sedmé minuty sice prosadil hostující Vojtěch Tomeček, ovšem již po šestačtyřiceti vteřinách bylo srovnáno, a to zásluhou jednoduchého zakončení do prázdné branky od Petra Fridricha. V dalším průběhu první periody si oba celky dávaly velký pozor směrem do defenzívy, na což Mora za malou chvíli trochu pozapomněla. Darovala totiž vítkovickým lahodnou početní výhodu pěti proti třem. Ta ale zůstala modrobílým zapovězena. Všechno nebezpečí dokázal uhasit slovenský matador v barvách olomouckých.

Počátek druhého dějství patřil kohoutům, jelikož především první formace v čele s Davidem Krejčím neméně hrozila ve vlastním útočném pásmu. Hra se ani v následujících pasážích příliš neměnila. Mužstvo vedené Milošem Holaňem zřejmě zvolilo trochu jistější taktiku. I přes to jsme mohli vidět menší závar u svatyně Kohoutů, když pálil Dominik Lakatoš. Ve 28. minutě si mohla parta kolem kapitána Jiřího Ondruška vyzkoušet další početný výhodu, a to po faulu Jakuba Illéše. Zdeněk Moták s Janem Tomajkem na lavičce vyslali do hry opravdu to nejlepší, co aktuálně na střídačce bylo. Ani to jim moc nepomohlo. Jakékoliv prověření Aleše Stezky bylo pro golmána takových kvalit třešničkou.

Nutno zmínit, že úspěšné oslabení dodalo domácímu klubu hodně sil do žil. Nahození od Ruslana Pedana ovšem skončilo ve výstroj Branislava Konráda. Stejně tak tvrdý projektli Radovana Bondry. Opět byl konec třetiny pro příznivce hodně komorný. Mezi výjimky můžeme zařadit pěknou kombinaci Vojtěcha Tomečka a Davida Krejčího či zakončení Samuela Bittena defacto z mezikruží. Pohotový blok proti této šanci vytasil obránce Tomáš Dujsík. Posledních pár vteřinek před vypršením čtyřicáté minuty se odehrála menší potyčka takřka ve středovém kruhu. Žádné trestné minuty z tohoto incidentu nepramenili.

Počátek poslední třetiny nabídl velmi dobrou šanci pro Vítkovice. Branislav Konrád ale dokázal vyrazit nebezpečnou teč Kanaďana Samuela Bittena. Zvýšená aktivita se Rideře vyplatila. Po delším tlaku v útočném pásmu se dostal ke střele nikým nehlídaný Robert Flick, jenž trefil přesně horní roh soupeřovy svatyně. Další minuty už Hanáky osmělily. Žádný pokus ale nezamířil ani do prostoru mezi třemi tyčemi. Do dobrého úniku se na druhé straně dostal Tomáš Guman, vynuceně zfauloval Dalibor Řezníček. Paradoxně ve vlastním oslabení si červenobílí vypracovali největší šanci. Jan Bambula ale po otočce za brankou Stezku nepřekonal. Posléze střílel od modré čáry domácí Ruslan Pedan jen do lapačky bronzového medailisti v barvách Slovenska.

Verdikt vyhození za hrazení vyslyšel kapitán Vítkovic Lukáš Krenželok, jenž nabídl Moře velmi dobrou šanci na skórování. Neuvěřitelný tlak se ale Hanákům nedařil využít, i přes fakt, že si vytvořili několik slibných příležitostí. Přesně po ukončení tohoto trestu se dostal do úniku Tomáš Guman. Toho dokázal s přehledem zastavit Jan Švrček. Závěrečný tlak Mory stál opravdu zato, neboť dvě a půl minuty před koncem byl vyloučen domácí Ruslan Pedan. Kohouti to tak zkoušeli i v šesti bez brankáře. Několik střel, nahození, přihrávek a šancí ale nijak nedokázali ohrozit prostor v brankovišti Vítkovic. Na závěr se měl branku na hokejce David Krejčí, ovšem trefil pouze výstroj Aleše Stezky. Na úplném konci ještě do prázdné branky skóroval Lukáš Krenželok, jenž definitivně ukončil Hanákům letošní ročník.

Ohlasy trenérů

Miloš Holaň (HC VÍTKOVICE RIDERA): „Byl to vyrovnaný zápas stejně jako všechny předchozí. Ze začátku jsme nehráli dobře. Byli jsme svázání tím, že to můžeme doma před skvělými fanoušky dokázat. Výsledkem toho byl první gól, který jsme si tam dorazili prakticky sami. Bylo ovšem velice důležité, že jsme dokázali rychle srovnat a na třetí třetinu nastoupilo úplně jiné mužstvo. Začalo si věřit, byli jsme všude a urvali jsme to. Kluci to odmakali, šli přes hranu. Na týmu šla vidět touha, aby se Vítkovice zase dostaly o stupínek výš.“


Zdeněk Moták (HC Olomouc): „Bylo to vyrovnané utkání. V první třetině jsme báječně ubránili dlouhé oslabení tři na pět a od toho jsme se odrazili. Ve druhé části jsme hráli dobrý hokej, bohužel jsme zaspali začátek třetí třetiny. V závěru utkání jsme měli dost brankových příležitostí, byly tam dvě tyčky, ale vyrovnat jsme nestihli. Domácím musím pogratulovat, děkuji jim za parádní sérii, kterou si fanoušci jistě užili. V kabině teď pořád hraje písnička Aj tak sme frajeri od Elánu a myslím, že bude hrát dlouho. Klukům jsem po zápase řekl, že je čest je trénovat.“