Report ze zápasu JIH vs. OLO (3:5)

HC Dukla Jihlava

3:5

(0:0, 0:5, 3:0 )

První třetina branku nenabídla, ačkoliv pár kvalitních příležitostí bylo k vidění na obou stranách. Jihlava se dostala do tempa v 6. minutě, kdy zamířil na trestnou lavici Tomeček, ale brankář Frgál předvedl několik jistých zákroků.

Druhá dvacetiminutovka musela potěšit každého olomouckého příznivce. Svěřenci Karla Berana a Mojmíra Trličíka nasázeli hned pět branek v rozmezí dvanácti minut. Skóre otevřel Michal Tomeček, na jehož trefu vzápětí navázal Radim Hradil. Po asistenci Václava Kočího se prosadil také Patrik Janech, načež se podruhé v utkání zapsal do listiny střelců Michal Tomeček. Aby toho nebylo málo, Kohouti se radovali ještě jednou, když necelou minutu před koncem druhého dějství Václav Kočí potrestal chybu jihlavského brankáře Maláče.

Ve třetí třetině Jihlava dotahovala, ale smazat obrovské manko se jí nepodařilo. I tak se ale dokázala trefit třikrát. Dvě branky vstřelil Daniel Pavelec a na konečných 3:5 z pohledu domácích snižoval Adam Topol.