Do utkání sice aktivněji vstoupila Kadaň, která nic nepodcenila a přicestovala do Olomouce už v úterý, domácí ale postupně začali přebírat iniciativu. A v osmé minutě ji vyjádřili také vedoucí brankou, šťastnou trefou se prosadil mladík Roman Rác, který se jako poslední dotkl kotouče šourajícího se za dezorientovaného Jarinu.

Oba týmy si v první části vytvořily několik dalších šancí, ale jak Žigárdy v olomoucké kleci, tak i Jarina v té kadaňské své branky uzamkli.

Druhá perioda přinesla zjitřené emoce a celý zástup vyloučených. Sudí Robert Čech posílal za katr jednoho hráče za druhým a soupeři si tak mohli vyzkoušet snad všechny možné varianty početních výhod.

Gól však padl jediný, paradoxně při hře v plném počtu. Radim Kucharczyk vystřelil zápěstím z kruhu a Jarina lovil puk ze své sítě podruhé.

Severočeši se snažili s výsledkem něco udělat, ale Kohouti si ve třetí části svůj dvoubrankový náskok hlídali. Na 3:0 mohl čtyři minuty před závěrečnou sirénou zvýšit Kolouch, ale jeho tvrdou ránu zastavila levá Jarinova tyč.

Hostům se v samotném závěru naskytla možnost přesilové hry, ovšem i přes velký tlak ji nevyužili a Olomouc tak mohla slavit první body v sezóně. Naopak Kadaň stejně jako před rokem odjela s prázdnou.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Věděli jsme, že soupeř nebude jednoduchý. Navíc jsme byli v prvním kole trochu nervózní. Jsme rádi, že jsme neinkasovali a že máme tři body. Po té první vstřelené brance jsme hráli dobře, soupeř měl minimum šancí, zatímco my je měli i v oslabení. Z našeho pohledu to bylo zasloužené vítězství s hodně vyloučenými. Je začátek sezóny, takže na tom vysokém počtu vyloučených ještě musíme zapracovat. V přesilovkách bylo málo sřel od obránců, to musíme také zlepšit. V přípravě rozhodčí pískali benevolentně, dneska rozhodčí pískal všechny zákroky hokejkou. Musíme si na takové rozhodování zvyknout.
Jiří Rech (SK Kadaň): Jeli jsme do Olomouce pro body, bohužel si nevezeme ani jeden. První třetinu jsme měli tři nebo čtyři tutové šance, neproměnili jsme je a navíc jsme inkasovali. Po té brance měli domácí hru pod kontrolou a hráli lépe než my. Bohužel. Snad v sobotu doma tři body urveme. V přesilovkách jsme se ani pořádně nedostali do třetiny, do přesilovkových vzorců, navíc jsme málo stříleli na bránu. Celý zápas jsme se k ničemu nedostali, takže jsme na konci ani nezvažovali odvolání gólmana.