První derby Olomouckého kraje v letošním ročníku s sebou přineslo spoustu emocí, vyostřených soubojů na ledě i nesportovní chování některých fanoušků v podobě vhozené dýmovnice v první třetině. Úvodní část utkání však neočekávaně nepřinesla jen takticky svázaný hokej, ale živou hru plnou šancí na obou stranách.

V desáté minutě však svěřenci trenérů Fialy a Tomajka zaskočili hostující tým dvěma rychlými góly. Nejprve od modré napřáhl domácí kapitán Mikel a jeho několikrát tečovaná střela zapadla za záda šumperského gólmana. Posledním, kdo změnil dráhu letu kotouče, byl Jakub Herman, který si tak připsal první bod v probíhající sezóně.

Vzápětí se olomoučtí fanoušci radovali podruhé. Téměř po půl minutě se po přihrávce Petra Koloucha dostal sám před Bošku Michal Vodný, který si počkal na reakci brankáře, a poté ho s přehledem překonal.

O dvě minuty později se po zaváhání Ondruška hnal na Žigárdyho Tomáš Brunec, v poslední chvíli byl ale pětadvacetiletým bekem faulován, a rozhodčí tak nařídil trestné střílení pro Šumperk. Brunec však na domácího brankáře nevyzrál, stav se tak neměnil.

Prostřední část střetnutí nabídla hned tři brankové situace. Gólový účet Hanáků navýšil v polovině druhé třetiny Petr Haluza, kterému se povedlo sklepnout letící puk do Boškovy svatyně. Ve 35. minutě se podařilo Drakům snížit, když hru v početní výhodě využil Marek Haas, který střelou mezi kruhy překonal Žigárdyho.

Radost šumperským fanouškům zkazil o minutu později Jiří Řípa, který využil odrazu touše od mantinelu a tvrdou střelou vsítil pátý gól zápasu. Nebezpečné situace pokračovaly na obou stranách, skóre se však ve druhé části už neměnilo.

Ale ani třetí třetina nezůstala gólově pozadu. Po chybě obrany Draků úspěšně zakončoval aktivní Radim Haas, který zůstal osamocen před brankou hostů. Ani ne za pět minut se o další branku Salithu postaral Michal Velecký, když překonal ležícího Žigárdyho.

Střelecké hody pokračovaly dále gólem Petra Haluzy, který po úniku dva na jednoho a učebnicové kombinaci s Řípou pohodlně překonal Bošku. V závěru střetnutí se ještě vydal na útočný výlet Jakub Bartoň a střelou mezi betony uzavřel skóre derby Olomouckého kraje na 7:2.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (HC Olomouc): S výsledkem jsme spokojeni, myslím, že jsme hráli dobře. Měli jsme spoustu šancí, ale také jsme byli někdy lehkovážní v obraně. Zasloužili jsme si vyhrát, hráli jsme jednodušeji, přestali jsme ztrácet kotouče na modré čáře. Víc jsme stříleli a doráželi, a přesně takové góly v hokeji nejvíc padají, i když to nejsou krásné branky.
Radek Kučera (Salith Šumperk): Nemyslím si, že nás Olomouc přehrála, vytvářeli jsme si hodně šancí, ale dostali jsme čtyři slepené góly a své šance jsme nedokázali proměnit. Škoda přerušení kvůli vhozené dýmovnici, byli jsme ve velkém tlaku. My nemůžeme ale za to, že si pořadatelé neuhlídají domácí fanoušky.