Domácí hokejisté se hned od úvodních minut snažili o častou střelbu a svým napadáním způsobili mnohdy soupeři starosti navíc. Paradoxně to ale byli hráči Olomouce, kterým se ve 3. minutě podařilo otevřít skóre zápasu. Jan Mikel od modré propálil Hrubce.

Třebíčské ale inkasovaný gól nepoložil, znovu se tlačili dopředu. Opět to ale byli hosté, kteří mohli vstřelit branku. Třebíčskému publiku známý Michal Pšurný nastřelil tyčku domácí branky. Zbytek třetiny se nesl spíše ve znamení nevyužitých přesilových her, ačkoli na obou stranách byly k vidění celkem pohledné přesilovkové kombinace.

Prostřední část pro změnu odehráli aktivněji hosté. Okamžitě po úvodním vhazování se dral před třebíčskou branku Kucharczyk, ale domácí gólman byl na svém místě. Oproti úvodní třetině Olomouc přidala. Zlepšila pohyb a hra se tím pádem zrychlila.

Scénář se tentokrát prohodil a ve 33. minutě inkasovala čilejší Olomouc. Domácí Tomáš Fořt s kotoučem objel dva hráče a jeho střela se odrazila od lapačky brankáře Kašíka do vzduchu tak šťastně, že po dopadu doklouzala až za brankovou čáru.

Ve 43. minutě se napřáhl Vondráček, ale brankář hostí jeho pokus vykopl. S přibývajícím časem se však hosté čím dál více tlačili před domácí svatyni. Horáci měli co dělat, aby soupeře ubránili, ale do konce základní hrací doby se jim to podařilo. Lví podíl na tom měl také brankář Hrubec, který odchytal výborné utkání.

V prodloužení létal na třebíčskou klec kotouč za kotoučem, hosté se však ani jednou neprosadili. A když se domácí hráči do výraznější akce nedokázali dostat, zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V těch se sice dvakrát do vedení dostala Třebíč, jenže Hanákům se vždy podařilo srovnat. Druhý bod si tedy nakonec připsala Olomouc, když rozhodující nájezd proměnil Radim Kucharczyk.

Ohlasy trenérů

Kamil Pokorný (SK HS Třebíč): Olomouc dnes ukázala, že patří v tabulce tam kde je a trochu se na ni zapomíná. Měli jsme výborný nástup, dali jsme tyčku, ale srazil nás gól. Tam musí přijít obětavost a hráč musí skočit do rány. Více obětavosti, to mi tam chybělo. Hráči měli za úkol střílet ze všech pozic a nakonec jsme vyrovnali. Jsme rádi za bod. Mrzí mě, že jsme v nájezdech neproměnili dva mečboly, ale jsem spokojený.
Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme sehráli výborný zápas, škoda ale, že jsme nedali více gólů. S dvěma body jsme spokojeni, protože letos jsme na penalty ještě nezvítězili. Problémy jsme měli první tři minuty, kdy si Třebíč vytvořila několik šancí.