Utkání začalo pozvolně. Oba týmy prověřily hned v první minutě brankáře soupeřova týmu. První vážnější šanci měli ale domácí. V úvodu čtvrté minuty jeli Hruška s Procházkou proti jednomu bránícímu hráči, ale finální přihrávka se druhému jmenovanému nepovedla a projela Hruškovi mezi nohama.

Hosté se mohli dostat do vedení v přesilové hře, kterou jim nabídl rozhodčí, ale tuto šanci nevyužili. To Piráti byli mnohem efektivnější. Ve třinácté minutě, rovněž v přesilové hře, se jim povedlo vstřelit vedoucí branku. Petr Macháček vystřelil od modré čáry povedený oblouček, který skončil až v síti za Kašíkem.

Ve zbytku první třetiny měli ještě především Piráti minimálně jednu velkou šanci, konkrétně Ondřej, ale stav se již neměnil.

Do druhé třetiny vstoupili Piráti tak, jak skončili v té první, tedy aktivně. Hned v polovině první minuty měli velikou šanci, ale Procházka netrefil kotouč před prázdnou bránou.V polovině prostřední části byl sporně vyloučen Hafenrichter za držení hole, ale jeho spoluhráči křivdu potrestali. Seman ujel v oslabení s Jakubem Grofem, který dlouho čekal na pohyb brankáře, a poté přesně vystřelil.

Domácí se ovšem neradovali dlouho. O pár desítek vteřin později se ke kotouči dostal na modré čáře Jakub Šlahař a jeho rána prosvištěla netknutá až do brány. Hanuljak měl zakrytý výhled a ani nereagoval. Poté ovšem Piráti dlouho zavářeli Kašíkovi v brance Olomouce. Několika střelami ho počastovali Hafenrichter nebo Palin, Fiala netrefil poloprázdnou bránu. Hostující brankář ale žádný další kotouč za svá záda nepustil.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s tím, že musí vyrovnat skóre utkání. Vytvořili si tak několik šancí, konkrétně Selingr nebo Kucharczyk, ale žádná si cestu za záda Hanuljaka nenašla. Mora měla k dispozici i další přesilovou hru, kterou taktéž nevyužila.

Olomouc se odvážila k závěrečné power-play, o které rozhodl Petr Fiala s kolegy při oddechovém čase. To se jí ovšem velmi nevyplatilo. Prakticky hned po vyhraném buly se kotouč dostal k Milanu Kraftovi, který pelášil sám na prázdnou bránu Moravanů a byl při tom jednoznačně faulován – pro tento zákrok mají pravidla jasný trest. Rozhodčí foukl do píšťalky a ukázal na branku, což znamenalo technický gól pro Chomutov.

Zápas tedy skočil výhrou 3:1 pro Piráty, kteří se tak dotáhli v tabulce právě na druhou Olomouc na jeden bod.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Dnešní výhra je pro nás velmi důležitá, protože kdybychom prohráli, tak jsme již o sedm bodů za Olomoucí. Hráči k tomu přistoupili velice dobře a zodpovědně. Bohužel se budu opakovat, ale z naší strany mělo padnout mnohem více gólů, měli jsme spoustu šancí, ale zakončení pořád není to pravé. Trošku nás ve druhé třetině srazila inkasovaná branka, začali jsme nedodržovat systém, ale třetí třetinu jsme odehráli velice dobře.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Dnes byli domácí určitě lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Nedá se nic dělat. Měli jsme sice nějaké šance, ale ty jsme bohužel neproměnili. Domácím dnešní výhra patří právem.