Úvod zápasu příliš moc šancí nenabídl. Až v deváté minutě nechali domácí obránci před svou svatyní na chvíli volného Pometla, kterého ale skvěle vychytal Kašík.

Dukla se však z gólu radovala o minutu později. Zeman v přečíslení dvou proti jednomu nezazmatkoval, prudce zastavil, čímž nechal projet olomouckého Lhotského, a přihrál najíždějícímu si Tomáši Čachotskému. Ten položil Kašíka, a poté zavěsil pod horní tyčku.

První třetinu pak už “obohatil“ jen nedovolený zákrok Rostislava Marosze, který odcestoval na trestnou lavici za úder do oblasti hlavy a krku. Od rozhodčího vyinkasoval za tento faul dvouminutový plus desetiminutový trest.

Začátek prostředního dějství vyšel lépe Jihlavě, když Čachotský sám pelášil na Kašíka. Hostujícímu útočníkovi se sice podařilo překonat gólmana Mory, jenže své zakončení poslal jen podél brankoviště.

Poté ale už byla pánem na ledě Olomouc, která svou převahu využila až v polovině duelu v početní výhodě pěti proti třem. Po Dopitově pokusu se kotouč odrazil zpět před jihlavskou klec, kde do něj Jakub Herman šťouchl tak šikovně, že puk zapadl do Halmošiho branky.

Další šance Hanáků dokázala Dukla odvrátit, a sama pak mohla trestat v přesilovce v závěru druhé dvacetiminutovky. Žádná z hostujících střel se ale mezi tři tyče nevešla.

V poslední části sice menší tlak Olomouce pokračoval, jenže Hanáci nedokázali využít zajímavější šanci. Jihlava se prezentovala jen několika útočnými výpady, které ale domácího brankáře příliš nenatrápily.

Utkání se tedy protáhlo až do prodloužení, kde nejvíce dominoval rozhodčí, který poslal na trestnou lavici hned čtyři hráče, dva na každé straně. Celky si tak vyměňovaly přesilovou hru až do doby, než se hrálo ve třech na obou stranách. Vítěznou trefu ale nikdo nevsítil.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých se Mora prosadila jen jednou, zatímco Jihlavě se podařilo dopravit kotouč do brány dvakrát. O rozhodující bod Dukly se postaral Radek Hubáček.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Co jsme předvedli v první třetině, to byl z naší strany hnus. Přistoupili jsme k úvodu velmi špatně. Hráči si musí uvědomit, že zápas nemůžou jen odchodit. O přestávce jsme si něco řekli, hráči se vzpamatovali, a začali konečně hrát. Snížili jsme sice počet formací na tři, ale nemůžu říci, že by za špatný výkon z první části mohla zrovna čtvrtá lajna. V prodloužení se pak nemůžeme dopouštět faulů při našich přesilovkách.
Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): V první části jsme dobře bruslili, jenže poté přicházely naivní fauly, čímž jsme nabídly soupeři zbytečné přesilové hry. Ten si dokázal vytvořit tlak, který trval až do konce zápasu. I když puk často létal kolem naší branky, tak jsme se díky naší velké aktivitě drželi v utkání. Myslím tedy, že jsme si bod zasloužili. Nájezdy poté byly už jen loterií.