Domácí zaskočili Hanáky během úvodní pětiminutovky, kdy se trefili hned dvakrát. A o obě branky se postaral Vojtěch Němec. Nejdříve si po Kosturkově přihrávce zkušeně poradil s Kašíkem a o minutu později vstřelil druhou branku střelou k tyči z mezikruží.

Za stavu 2:0 se již první část dohrála, domácí však měli více šancí a Olomoučtí byli patrně z rychlého vývoje překvapeni.

Hosté přidali na aktivitě ve druhé třetině, kdy obě mužstva předvedla měla velký počet střeleckých šancí. Svojí první brankou v sezoně navýšil na tříbrankový rozdíl Roman Vondráček, když dorážel Němcovu ránu.

Olomoučtí pak snížili zásluhou Jakuba Bartoně, který po vyhraném buly v útočné třetině propálil Nerudu střelou mezi betony. Další změna skóre mohla přijít ve třicáté minutě, rozhodčí však domácím gól neuznali z důvodu posunutí hostující brány.

V následné dvojnásobné početní výhodě ovšem udeřil ranou od modré Tomáš Protivný. A za další dvě minuty se výsledek měnil znovu. Na 2:4 snížil Matěj Pekr, jenž byl v samostatném úniku faulovaný, a tak sudí nařídil trestné střílení. Střelou nad lapačku nedal olomoucký forvard Nerudovi šanci.

Do závěrečného dějství vstoupili Olomoučtí s plnou vervou a už po třiadvaceti vteřinách se radovali z branky. Lukáš Kucsera si narazil s Radimem Kucharczykem, položil si Nerudu a zasunout kotouč do odryté klece už mu nečinilo problém.

Nadějný stav pro Olomouc vydržel do dvaapadesáté minuty, kdy se v chumlu před brankou provinil gólman Kašík vhozením hokejky do střely, za což následovalo trestné střílení. Role exekutora se ujal Vojtěch Němec a po přesné střele pod horní tyč oslavil hattrick.

Ani tehdy se však Hanáci nevzdávali. Na dostřel se dostali díky Petru Haluzovi, který úspěšně zakončoval přečíslení tři na jednoho během přesilové hry.

Podle očekávání v poslední minutě sáhla Olomouc ke hře bez brankáře. V dramatickém závěru však výsledek pečetil Jan Semorád, jenž se před odrytou klecí nemýlil.

Rebelové tak utnuli svou černou sérii porážek, Kohouti naopak opět nepřivezli body ze hřiště soupeře. Havlíčkův Brod si za výhru 6:4 připisuje do tabulky tři body, avšak zůstává stále sedmý, Mora i přes prohru udržela třetí místo s náskokem tří bodů na Jihlavu.

Ohlasy trenérů

Karel Dvořák (HC Rebel Havlíčkův Brod): My jsme byli pod tlakem, protože nám nevyšlo minulé domácí utkání s Mostem. V Hradci jsme se drželi půl zápasu, ale pak jsme také prohráli, takže dnes to pro nás byl z psychické stránky těžký zápas. Ale řekl bych, že to kluci zvládli bezvadně, hlavně jsme měli větší nasazení a bojovnost než hosté, a to asi rozhodlo.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Nám se to moc dobře nehodnotí, protože jsme prohráli. Nemyslím si, že jsme podali špatný výkon, ale nechali jsme domácí utéct hned na začátku o dva góly. Snažili jsme se nějakým způsobem srovnat, ale nakonec se nám to nepodařilo a řekl bych, že domácí dnes vyhráli zaslouženě.