Do olomouckého mužstva se zapojil ke svému prvnímu zápasu v sezóně Tomáš Zbořil, naopak kvůli zdravotním potížím absentoval v řadách domácího celku Jiří Dopita.

Hanáci zaspali úvod duelu, když je Piráti rychlostně jasně předčili. I díky tomu se Chomutov dostal do vedení hned v první minutě. Bartoň zaváhal na útočné modré, když chtěl ve výskoku zachytit kotouč, takže hosté ujížděli ve dvou proti jednomu. Hruška předložil kotouč Milanu Kraftovi, který odkrytou svatyni neminul.

Mora se ale začala postupně do utkání dostávat, což potvrdila i situace z páté minuty, kdy po zaváhání Hanuljaka za hostující klecí mohl zakončovat do opuštěné branky od modré Nedbálek. Brankář Severočechů ale napravil svou chybu, když se stihl rychle vrátit, aby mohl vytěsnit jeho ránu.

Poté se oba týmy do první přestávky střídaly v přesilových hrách, ani jeden ale vážněji neohrozil soupeřovu svatyni. Zvláště tedy Kohouti, kteří se v úvodních dvou početních výhodách nedokázali udržet v útočném pásmu.

V prostředním dějství se nejdříve Olomouc ubránila v oslabení třech proti pěti, a poté dvěma góly otočila vývoj klání ve svůj prospěch. Nejdříve se v signalizované výhodě z těžkého úhlu prosadil Milan Ministr, po něm do černého tvrdě pálil z levého kruhu Jakub Bartoň.

Jenže Piráti zareagovali velmi rychle, když si do několika desítek sekund vrátili vedení. Srovnat stav se podařilo Milanu Procházkovi, přestože se Mikel hokejkou snažil vytáhnout puk před brankovou čáru, naneštěstí pro domácí rozhodčí ukázal do Žigárdyho klece.

Na další trefu stačilo Chomutovu jen šestnáct sekund, když Ondřej z rohu kluziště našel před bránu si najíždějícího Marka Sikoru, který doklepl kotouč za gólmana Mory.

V závěrečné třetině se dlouho žádné mužstvo nemohlo prosadit. Lapšanský trefil jen horní tyč, Ministra z mezikruží skvěle vychytal Hanuljak.

Těsně v závěru se ale přece jen skóre měnilo, Hanákům se podařilo vyrovnat. Střela od modré byla sražena k volnému Michalu Pšurnému, který kotouč usměrnil do správného místa.

Tisícovka diváků na stadionu tak byla obohacena pětiminutovým prodloužením, ve kterém ani jeden celek nedokázal vsítit branku. Vítěze utkání tak musely určit samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Kohouti. O rozhodující trefu se postaral Petr Kolouch, kromě něj nájezd proměnil i Michal Pšurný. Naopak v dresu Krušnohorců se netrefil nikdo.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Úvodních deset minut zápasu jsme si pořádně nezaútočili. Díky dvěma ubráněným oslabením jsme se dostali do zápasu, druhá polovina první části byla už lepší. V prostřední třetině jsme předvedli jeden z těch lepších výkonů. Vyrovnat se nám poté podařilo díky tomu, že jsme si za tím gólem šli. Nenahazovali jsme totiž kotouče jen do útočného pásma, ale také jsme kombinovali. Nájezdy nám vyšly, dva body s takovým kvalitním soupeře jsou skvělé, jsme spokojeni.
Václav Sýkora (Piráti Chomutov): Bylo to rychlé a dramatické utkání. Začali jsme dobře, první třetina vyzněla lépe pro nás, i když jsme mohli vstřelit více branek. Byli jsme ale lepším týmem, měli jsme i více šancí. Ve druhé části se hra vyrovnala, i když domácí si začali vytvářet tlak. Otočili skóre ve svůj prospěch, avšak nám se o několik chvil později podařilo to samé. Třetí část byla prvních deset minut vyrovnaná. Protože ale soupeř prohrával, tlačil se tedy do útoku. To, že se mu podařilo srovnat, nebylo jen kvůli tomu, že vyhrál vhazování, ale i kvůli závěrečným deseti minutám, kdy domácí stupňovali tlak. Nájezdy pak spravedlivě vyzněly pro Olomouc.