Zápas začal skvěle pro hosty, kteří se už po stošesti vteřinách ujali vedení. Rácovu střelu ztečoval Jakub Šlahař a puk prošel Závorkovi pod betonem. V 11. minutě ujeli hostující obraně Malinský se Zdeňkem Skořepou a druhý jmenovaný dokázal dojet puk a dorazit ho do prázdné branky.

Severočeši se navíc na konci úvodní třetiny postarali o obrat skóre. Kohouti nechali Jana Heřmana samotného před brankou a jeho střela prošla Žigárdymu mezi betony. A v posledních čtyřiceti vteřinách se po Polákově přihrávce v úniku dva na jednoho trefil Petr Stoklasa.

Ve druhé periodě Hanáci opět začali lépe. V první přesilové hře zápasu ztečoval Jakub Herman střelu Kotvana od modré, a rázem to bylo jen o jediný gól. Poté měl na hokejce vyrovnání Marosz, na druhé straně se zase blýskl dvěma zákroky Žigárdy.

Ve 35. minutě se dostal Stoklasa do situace podobné jeho prvnímu gólu, ale tentokrát byl hostující gólman připraven. O minutu později byl ve velké šanci Heřman, když stál sám v mezikruží, ale na poslední chvíli ho vyrušil obránce.

Ke konci prostřední části hrála Mora svou třetí přesilovku a znovu ji dokázala zužitkovat. Vstřelená branka byla velmi podobná té druhé. Rostislav Marosz v mezikruží ztečoval ránu Lhotského od modré a Závorka byl bez šance.

I závěrečná třetina mohla začít dobře pro hosty, ale Zbořilovu ránu do odkryté klece vyrazil domácí gólman. Poté se však průběh zápasu otočil na jednu stranu a radovat se mohli jen příznivci domácích.

Nejdříve Skořepa poslal puk před branku na dojíždějícího Jiřího Charouska a od jeho brusle se kotouč odrazil přímo mezi betony Žigárdyho. O dvě minuty později v domácí přesilovce nabil Schmidt Martinu Szakalovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Neblahý vývoj pro Moru mohl zvrátit její nový hráč Patrik Vrána, ale jeho bomba z mezikruží skončila pouze na břevně domácí svatyně.

Severočeši byli i nadále při chuti a ve 49. minutě ujel Bursík s Jiřím Charouskem, který zametl puk do odkryté klece a připsal si druhou branku. A když o další dvě minuty hostující obrana zapomněla na Jana Heřmana, bylo rozhodnuto.

Kadaň po zbytek závěrečné třetiny kontrolovala výsledek a Hanáky nepustila do větší šance. Severočeši si tedy prodloužili sérii vítězných zápasů na tři, Olomouc naopak po třech vyhraných kláních padla.

Ohlasy trenérů

Mikuláš Antonik (SK Kadaň): Zase ten začátek utkání byl podobný jako s Hradcem Králové, akorát se nám podařilo do konce třetiny vstřelit tři góly. Potom to soupěř dvěma brankami srovnal. Samozřejmě to bylo těžké, ale když se nám podařilo vstřelit další góly, tak to z kluků nějak spadlo. Myslím si, že dnes jsme zaslouženě vyhráli.
Jan Tomajko (HC Olomouc): Příčinou porážky byla hlavně naše špatná hra v defenzivě. Myslím si, že v ofenzivě to bylo po dvě třetiny celkem dobré, potom jsme ale propadli v obraně, dostali jsme pět ze sedmi gólů z předbrankového prostoru, neměli jsme pokryté hokejky protihráčů, což se nám vymstilo. Po srovnání na 3:3 jsme si mysleli, že vyhrajeme, ale poslední část se nám vůbec nepovedla. Musíme na defenzivě zapracovat. Na početnou marodku bych se vůbec nechtěl vymlouvat, myslím si, že to utkání neovlivnilo. Šanci dostali i jiní, máme široký kádr.