V úvodních minutách zápasu si vytvořily zajímavé příležitosti oba celky, ale jako první se prosadilo domácí mužstvo. Lukáš Kucsera využil Kolouchovy přihrávky zpoza hostující svatyně, když z pravého kruhu překonal Koutského.

Srovnat mohl o několik minut později Šagát, jenže naneštěstí pro ústecký tým ihned po buly zasáhl svou bombou jen horní tyčku Kašíkovy klece.

Další gólové trefy tak přišly až ve druhé části. Nejprve se na jejím začátku Lvi postarali o obrat ve skóre, když se během minuty se mezi tři tyče trefili Daniel Boháč, který ze závaru před gólmanem Mory doklepl puk do olomoucké branky, a Lukáš Handlovský, jehož pokus švihem od modré zapadl do Kašíkovy pravé šibenice.

Kohouti odpověděli v polovině duelu, i když těsně před vyrovnávacím gólem sami málem inkasovali. Kašík ale vynikajícím skokem vyrazil Zemanovu střelu. Několik desítek sekund nato pak rozvlnil síť v ústecké kleci Pavel Selingr, který z mezikruží umístil touš pod horní tyčku.

I poslední dvacetiminutovka se hrála ve svižném tempu, avšak obě mužstva si již více dávala pozor na bránění před vlastní svatyní. Přesto si olomoučtí i ústečtí hokejisté dokázali nějaké vážnější šance připravit. Za domácí najížděl Haluza sám na Koutského z pravé strany, avšak brankář Lvů puk za svá záda nepustil. Na druhé straně mohl skórovat Rod, jenže těsně před Kašíkem zasáhl jen gólmana Hanáků.

Minutu po Rodově příležitosti se však mohli Ústečtí už radovat. Filip Pavlík objel Kašíkovu klec, a poté zavěsil kotouč pod břevno.

Kohouti se o srovnání pokusili ve hře bez brankáře, jenže ta se jim nakonec nevyplatila. Necelé dvě sekundy před koncem na konečných 4:2 pro Ústecké Lvy upravil výsledek Robin Hanzl.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Můžeme být s výkonem víceméně spokojeni, avšak po dobře odehrané první třetině jsme do té druhé vstoupili špatně. Ztráceli jsme zbytečně puky, přicházeli jsme o pásmo. To, že jsme pak inkasovali dva góly, z toho jen vyplynulo. Nemůžeme si myslet, že když odehrajeme skvěle první třetinu, tak že podobný soupeř bude další dvě hrát úplně stejně. Tohle se nám právě vymstilo.
Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): Bylo to vyrovnané utkání se šťastným koncem pro nás. Nám hlavně pomohly dvě vstřelené branky na začátku prostřední třetiny, díky čemuž jsme se dostali trošku do tempa. Domácí v poslední části měli i smůlu, když střela do prázdné brány trefila hokejku bránícího hráče.