Od samého počátku bylo na obou týmech znát, že se o nic nehraje. Trenéři sice do utkání poslali téměř plné sestavy, přesto klání postrádalo ten pravý náboj.

V první periodě viděli diváci v olomoucké plecharéně jedinou branku, a k jejich radosti to bylo do hradecké sítě. Po pohledné kombinaci a geniální přihrávce Lhotského zakončoval do poloprázdné branky Pavel Selingr.

Aby se však hokejoví příznivci nenudili, připravili si domácí Alexandr Lhotský a hostující Lukáš Havel pěstní souboj. K překvapení všech je čároví sudí od sebe neodtrhli, a tak se v Olomouci udála bitka skoro jako v Americe. Lhotský ani Havel nepatří svými tělesnými parametry k bitkařům, na ledě se nakonec zrodila spravedlivá remíza. Pro oba "nezbedníky" však duel předčasně skončil.

Chvíli poté mohl srovnat Záhorovský, ale jeho tvrdý projektil skončil jen na Žigárdyho tyči. Druhá perioda byla na gólové akce daleko štědřejší, jen trenér Mička z toho jistě příliš radosti neměl. Už ve čtyřiadvacáté minutě vypadla Luňákovi Ministrova střela a dojíždějící Jakub Šlahař dokázal brankáře hostů přehodit.

Ve třicáté minutě ujel východočeské defenzivě Roman Rác. Jeho první zakončení sice Luňák vyrazil, avšak domácí mladý útočník ještě v rychlosti dokázal puk sklepnout do sítě napodruhé.

O moment později poslal puk na levý kruh Milanu Ministrovi Šlahař a zkušený forvard bombou jako z děla prostřelil Luňáka počtvrté.

Východočeši se snížení dočkali na začátku poslední dvacetiminutovky. V přesilovce zakončoval hezkou kombinaci zblízka po zemi k tyči Jiří Světlík. Další branku už ale nepřidalo ani jedno mužstvo.

Kohouti si tak do tabulky po výhře v poměru 4:1 připsali poslední tři body v sezóně. Hradec Králové sice odjel s prázdnou, na jeho konečném pátém místě se už ale také nic nezměnilo.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (HC Olomouc): Nehráli nám někteří hráči, podobně jako hostům. V naší sestavě tak dostali šanci kluci, kteří hostují ve Valašském Meziříčí. Ukázali, že je dobře, že tam jezdí, protože se tam vyhráli. Do play-off potřebujeme co nejširší kádr, může se totiž stát cokoliv. Dnes jinak bylo vidět, že o moc nešlo, takže bych to nějak víc nehodnotil. Bohužel, došlo k nějakým zraněním, to je jediný stín dnešního utkání.
Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové): Zaslouženě jsme prohráli 1:4. V koncovce jsme byli jaloví. Víceméně se už musíme připravovat na play-off, dát mančaft dohromady, zítra si odpočineme a od soboty se už budeme připravovat na vyřazovací boje.