Report ze zápasu OLO vs. TRI (6:9)

6:9

(0:3, 0:3, 6:3)

HC Oceláři Třinec

Olomouc se s Třincem do osmé minuty utkání vzájemně pouze „oťukávala“ a oba týmy se dělily střídavě o puk, aniž by kdokoli vystřelil na branku soupeře. Až v čase 08:27 se před olomouckou brankou uvolnil Jakub Lipka a byl z toho gól. Potom se hra opět srovnala, ale v 17. minutě využili Oceláři chyby v obraně domácích a samostatnou akcí od útočné modré dal Jakub Lipka svůj druhý gól. Vzápětí ve stejné minutě využil tentýž hráč zmatku před domácím brankářem a podařilo se mu dokončit hattrick.

Druhá třetina začala opět herně vyrovnaně, oba týmy se v akcích střídaly. To trvalo až do 33. minuty, kdy Oceláři zvýšili tlak a Matěj Kubiesa využil přesilovku. Hanáci své šance zatím nedokázali využít. Do konce druhé třetiny se navíc dvakrát trefil Denis Hodas a hosté tak vedli už 0:6.

Hanáky však nepříznivý stav nezlomil. V poslední třetině, hned ve druhé minutě snížil Dominik Jeřábek a kohoutům se začalo volněji hrát. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a střídavě padaly góly na straně hostů i domácích. Kohouti se střelecky vzchopili a dokázali dotáhnout skóre na 5:8. Poslední branku přitom obstaral Adam Drábek, který unikl sám na brankáře hostů ze své obranné třetiny. Minutu před koncem utkání Olomouc odvolala brankáře a zkusila to v šesti proti čtyřem. V čase 59:39 domácí využili této výhody a Martin Izák přidal šestý gól kohoutů. Hokej se ale hraje až do konce 60. minuty. Hosté toho využili a vteřinu před zazněním poslední sirény upravili na konečných 6:9.

V utkání bylo šťastnější mužstvo Třince a po zásluze si odváží z Olomouce výhru a hlavně dva body do tabulky. Deváťáci z Olomouce se v poslední třetině střelecky dovedli více prosadit, obránci si více hlídali soupeře, a malou náplastí tak může být kohoutům vítězství aspoň v této třetině. I přes značně vyrovnané utkání ale Hanáci nevyužili své gólové šance v 1. a 2. třetině, a tak utkání prohráli 6:9.