Report ze zápasu OLO vs. CHM (2:10)

2:10

(0:5, 1:3, 1:2)

Piráti Chomutov

Chomutov odehrál úvodní dějství ve velkém stylu, Olomouc se vůbec nezmohla na odpor. Po prvních jedenácti minutách prohrávala Mora již o čtyři góly, postupně se trefili Stanislav Škorik, Miha Pesjak, Jakub Novák, Marek Račuk. Poslední jmenovaný přidal těsně před první sirénou svou druhou branku, když se v oslabení prosadil střelou pod břevno.

Podobně špatně vkročili Kohouti i do prostřední dvacetiminutovky, když v další početní výhodě znovu místo nich skóroval soupeř. Radek Hrabák vystihl domácí rozehrávku, a poté v nájezdu překonal Dusíka.

Mora se mohla radovat z gólu až těsně po polovině klání, kdy zamířil přesně do černého Radek Číp. Jenže hosté odpověděli dalšími dvěma brankami v pětiminutové přesilovce. Nejdříve překonal olomouckého strážce svatyně Danko Deveri, po něm rozvlnil síť v domácí brance Lukáš Novák.

Špatné vstupy do třetin tohoto utkání potvrdili Hanáci i v poslední části, kdy Lukáš, který se vrátil zpět do klece, inkasoval ani ne po minutě hry. Tentokrát ho dokázal propálit Ondřej Pozděna.

Kohouti korigovali o několik minut později, nahození Schejbala usměrnil Marek Sedlář za Strmeňova záda. Poslední slovo si však v závěru vzal Radek Hrabák, který zaokrouhlil počet gólů hostujícího mužstva na deset.

Olomouc si tedy po sérii výher připsala velmi nepříjemnou porážku 2:10, Chomutov si naopak po domácí prohře se Spartou vystřílel jednoduchou výhru.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Rozhodla samozřejmě první třetina. Pokud totiž prohráváte po několika minutách o čtyři góly, tak se to pak už jen velmi těžko dohání. Nám se to sice v této sezóně jednou povedlo, ale to byla spíše shoda náhod a štěstí. Poté jsme sice inkasovali další branky, ale rozhodující byl určitě vstup do zápasu.