Report ze zápasu OLO vs. KVA (3:2)

3:2sn

(0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 3:2)

HC Energie Karlovy Vary

Ve 3. minutě pálil od modré čáry Škůrek, ale brankář Habal si s touto střelou poradil, když schoval kotouč do lapačky. O pár vteřin později měli kohouti hrát první přesilovou hru v utkání, ale faulovaný hokejista z řad domácích předvedl krásné sportovní gesto, když trest odvolal. Hosté se do šancí dostávali i nadále. Ve 4. minutě se střelecky prosadil Švrček, nicméně Habal se v situaci zorientoval, a první gól duelu nepřipustil. Ve 12. minutě se už ale skóre otevřelo, ovšem pro olomoucké to byli bohužel oni, kdo inkasoval. Tomáš Rachůnek se s projektilem dostal do tandemu, a střelou zápěstí překonal Konráda, čímž se Karlovy Vary ujali vedení 1:0. O minutu později byli Hanáci blízko vyrovnání. Kusko vyslal zpoza branky přihrávku na modrou Řezníčkovi, který tvrdě vystřelil. Habal měl ale čistý výhled a touš schoval do výstroje. Ve 20. minutě se Jakub Flek dostal do slotu, odkud vypálil a gólem do šatny zvýšil na 2:0.

Ve 24. minutě Olomouc zahrozila z pravého kruhu. Konkrétně se ke střele dostal Nahodil, ale Habal puk pokryl. Ve 28. minutě se o střelu přihlásil jeden z karlovarských hráčů, který střílel z pravé strany, ale Konrád si s tímto pokusem bez problému poradil. Minutu nato přišla šance na druhé straně kluziště. K vyrovnání neměl daleko Krejčí, ale ten trefil pouze chumel těl, který byl před ním. O šestadvacet sekund později ale přišla další, mnohem nebezpečnější příležitost červenobílých. Knotek se ocitl před brankou, odkud z bezprostřední blízkosti vyslal střelu zápěstím. Forvard kohoutů ale naneštěstí minul. Ve 34. minutě se ke kusu černé gumy dostal v mezikruží Groch, který na nic nečekal a okamžitě vystřelil. Jeho pokus ale snížením stavu neskončil. V 36. minutě se do velké příležitosti dostal opět Krejčí. Habal ale vykryl jeho střelu betonem. Ve 38. minutě to z pravého kruhu zkoušel Strapáč, ale karlovarský strážce klece zachytil i tuto střelu.

Mora vtrhla do závěrečného dějství jako uragán. Sérií několika šancí se blýskli už v samotném úvodu, až ve 43. minutě se snaha konečně vyplatila. Jan Bambula se dostal ke svatyni hostů z levé strany, načež se přesunul v bezprostřední blízkosti před brankou do pravé strany, a bekhendem poslal kotouč do branky přes bezmocného Habala, který se po střele marně natahoval. Stav tak byl 1:2. Po snížení olomoučtí hráči hráli tak, jako by je někdo pokropil živou vodou. Následovala série několika olomouckých šancí, ale ani jednu neproměnili ve vyrovnávací gól. V 50. minutě se před Konrádem sám ocitl Koblasa, ale domácí maskovaný muž předvedl úžasný zákrok lapačkou. Třiašedesát vteřin před koncem zazářila největší hvězda tohoto zápasu. David Krejčí se probojoval do útočného pásma, a svižnou trefou z osy hřiště srovnal na 2:2, čímž poslal střetnutí do prodloužení.

Olomouc navázala na ofenzivní tempo také v prodloužení. Postupně se do šancí dostali Černý, Klimek a Řezníček, ale ani jeden z nich o výhře domácích nerozhodl. Zejména Klimek měl velice nadějnou šanci, když dostal kotouč do bezprostřední blízkosti. Následně střílel z první, ale Habal předvedl hbité reflexy. V nájezdech po úspěšných pokusech Davida Krejčího, Lukáše Nahodila a Silvestera Kuska Olomouc nakonec slavila konečnou výhru 3:2.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): ,,První třetina se nám výsledkově nevyvedla, ale ta hra nebyla úplně špatná, ale výsledkově to bylo nedobré. Od druhé třetiny jsme se dostávali nejen do střeleckých, ale také do brankových situací. Bohužel jsme neproměňovali důležité šance. Hlavní bylo, že jsme si ve třetí třetině vytvořili tlak, a logickým vyústěním bylo srovnání stavu na 2:2. I v prodloužení jsme měli dost příležitostí k tomu, aby jsme ten zápas brali za dva body už v prodloužení, nicméně i na nájezdy jsme byli úspěšní. To je důležitá věc, že jsme na ně poslali hráče, kteří si s tím poradili."