Moravské derby začalo aktivně z obou dvou stran, hned v úvodní minutě se domácí Káňa s Burianem dostali do šance, když si před Kašíkem vyměnili puk, ale zlínský brankář první útočnou akci Kohoutů dokázal zastavit. Neuplynuly ani tři minuty hry, když Staňkovo nahození tečoval před Kašíkem Jakub Herman a gólman hostů nedokázal reagovat na nečekanou změnu směru kotouče a puk doskákal až za brankovou čáru. Hosté byli aktivní v útočném pásmu, Konrád si zadělal na problém, když svou rozehrávkou našel pouze hůl Valenty, ten nabídnutou příležitost nevyužil.

Olomouc byla prvním týmem, který si zahrál přesilovou hru, když byl na dvě minuty vyloučen Žižka. Početní výhoda se domácím příliš nevydařila, jedinou větší šanci si připsal kapitán Vyrůbalík, ale svou střelou z mezikruží netrefil svatyni Zlína. Kohouti byli aktivnější, ve velké šanci se ocitl Jaroměřský, když dostal přihrávku do mezikruží od Eberleho, ale střela mu nesedla. Na první vážnější šanci hostů museli diváci čekat do desáté minuty, kdy se Popelka dral před Staňka a hledal na druhé straně najetého Veselého. Hned vzápětí byl tentýž hráč vyloučen za sekání a Kohouti hráli druhou přesilovou hru. Ta však neměla dlouhého trvání, neboť rozhodčí vyloučili Hermana za faul v útočném pásmu a diváci mohli sledovat hru ve čtyřech hráčích na obou stranách. Během té se do dobré šance dostal Burian, když se prosmýkl po pravé straně. Na druhé straně střelou z vrcholu kruhů prověřil Konráda Illo.

Další zákrok si domácí brankář připsal po střele Noska od modré čáry. S přibývajícím časem si hosté vytvářeli více šancí, Ondráček hledal přihrávkou zpoza branky Klhůfka, ten však sám před Konrádem promáchl. Z protiútoku se do podobné situace dostal Káňa, ale ani ten nedokázal kotouč poslat za Kašíka. V závěru první třetiny se do samostatného úniku dostal Káňa, který byl podražen Kašíkem, který si povyjel z branky, a rozhodčí nařídili trestné střílení. Domácí útočník se snažil Kašíka rozhýbat, ale to se mu nepodařilo a střelou bekhendem trefil pouze zlínského brankáře. Domácí gólman si připsal ještě zákrok proti Fořtovi, ale ani ten ho nedokázal překonat, a tak po první třetině odcházeli do kabin spokojenější Kohouti.

Hned v úvodu druhé třetiny se snažil překvapit Konráda objetím branky Fořt, stejný hráč zakončoval další akci střelou od modré, ale ani tentokrát domácí gólman za svá záda puk nepustil. Hanáci se nechtěli nechat zahanbit, Kašíka prověřili Burian a Jaroměřský. Z protiútoku se na Konráda hnal v samostatném úniku Valenta, ale střela za domácího brankáře neprošla. Hosté byli v úvodu třetiny aktivnější a svírali Kohouty v jejich pásmu, ale puk do branky nedostali. Poté vystihl rozehrávku hostů na modré čáře Herman a vyrazil do přečíslení společně s Holcem, kterému poslal přihrávku, Kašík se proti Holcově střele stihl přesunout.

Posléze se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden z brankářů nemusel řešit vážnější šanci soupeře. Až se na chvíli dostali Hanáci do tlaku, který zakončoval Jaroměřšký střelou od modré čáry, Kašík jeho pokus vyrazil maskou. Před polovinou druhé periody si domácí vybojovali další přesilovou hru, když na trestnou lavici usedl Ondráček. Olomoučtí se dlouho nemohli dostat do útočného pásma, Zlín perfektně bránil modrou čáru. Až se ke střele dostal Laš, puk po Kašíkově zásahu skončil v ochranné síti. Po vypršení Ondráčkova trestu pálil Ondrušek, ale jeho pokus byl vytečován až do ochranné sítě. Domácí hráče početní výhoda nabudila, a tak měl Kašík více práce. Burian ve vyložené šanci na pravém kruhu zlomil hůl.

Když se Ševci po delší době dostali do útočného pásma, musel Konrád řešit několik složitých situací. Nejprve vyrážečkou vytěsnil Fořtovu střelu z velkého úhlu, poté musel rychle utěsnit mezírku mezi betony proti střele Noska. Ondráček před Kašíkem zblokoval křižnou přihrávku, vytečovaný puk se snažil dostrkat do branky Čáp, ale neúspěšně. Stejně tak se snažil Valenta uklidit puk na hraně brankoviště před Holcem, málem jej však poslal za Kašíkova záda. V závěru druhé třetiny se oba týmy soustředily na defenzivu a nepouštěly protihráče do vyložených šancí. Více ze hry měli Kohouti, půl minuty před koncem prostřední části musel Kašík likvidovat Jaroměřského ránu z levého kruhu.

Závěrečná třetina začala v mírnějším tempu, do první vážnější šance se dostal Holec, když s pukem vykličkoval z rohu kluziště a z ostrého úhlu poslal puk na Kašíka. Knotek s Lašem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale první jmenovaný poslal přihrávku pouze na hůl zlínského obránce. Konráda prověřil střelou ze středního pásma Freibergs.

Kohouti dostali k dispozici další přesilovou hru, když si Berani nepohlídali počet hráčů na ledě a hráli v šesti. Ani s touto početní výhodou si domácí nedokázali poradit, i přestože dokázali kombinovat v útočném pásmu. Naopak Ševce ubráněné oslabení povzbudilo a druhou desetiminutovku třetí třetiny začali krátkým náporem, Konrád ve spolupráci s Jerglem zlínskou šanci dokázal zlikvidovat.

Zlínští zařadili vyšší rychlostní stupeň a ze všech pozic pálili na Konráda. Ani Hanáci se střelbou nezaháleli a Kašík musel zasahovat proti Knotkovi. Na druhé straně pálil z levé strany Řezníček, proti Sedláčkově střele z mezikruží Konrád zasáhl maskou. Berani se dostali do tlaku a Kohouti měli velké problémy s jejich kombinacemi a aktivním napadáním. V poslední pětiminutovce závěrečné třetiny se domácí soustředili zejména na bránění hubeného náskoku, čímž nahrávali do karet hostům, kteří se hnali za vyrovnáním.

Hanáci srdnatě bránili v pěti před Konrádem, blokovali střely a posílali puky do středního pásma, takže Kašík zůstal v brance. Až půl minuty před koncem třetiny se Berani dostali do souvislejšího tlaku a gólman hostů odjel na střídačku a hosté zkusili power play. Ani se šesti bruslaři si Ševci na Konráda nepřišli, a tak si tři body za výhru připsali domácí.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Pro nás to byl těžký zápas. Z mého pohledu mělo utkání vysoké tempo, Zlín výborně bruslil, na což jsme se dopředu připravovali. Jinak to byl zápas obou gólmanů, jak Braňo (Konrád), který nakonec vychytal nulu, tak i Kašík chytali výborně, bylo jasné, že mnoho branek nepadne, všichni hráči dobře bránili. My jsme z jedné teči dali gól, který byl nakonec vítězný. Velmi si ceníme toho, že máme tři body.
Robert Svoboda (Aukro Berani Zlín): Domácí vytěžili ze vstupu do utkání gól, který byl nakonec rozhodující. Celý zápas to byl víceméně boj, Kašík nás podržel, vychytal trestné střílení, což je pozitivní. Největší šanci si vypracoval Tomáš Valenta, jel samostatný nájezd. Bez vstřelené branky je to těžký boj, neměli jsme dost síly prosadit se před branku soupeře.