Report ze zápasu OLO vs. HAV (5:2)

5:2

(1:0, 1:1, 5:1 )

AZ Heimstaden Havířov

Po úvodních minutách, kdy se mužstva střídala v rychlých akcích, se prvně radovali domácí. V 6. minutě po přihrávce Kasala dostal puk Neoral a od tyčky padl první gól do branky Havířova. Hosté se potom více snažili o vyrovnání hry. Některé jejich akce a kombinace v olomoucké třetině byly hodně nebezpečné. Jejich úsilí a cca dvouminutový tlak byl v 10. minutě korunován gólem. Jeho autorem byl Hansel (Bryja, Grygar), který byl poslední u puku ve skrumáži před olomouckým brankářem. V 11. minutě měli opět hosté obrovskou šanci na vstřelení branky, ale jejich přečíslení před domácí brankou ke gólu nevedlo. Hráči šli do šaten po první třetině za stavu 1:1.

Kohouti druhou třetinu nezačali herně moc dobře. První tři minuty byli pod velkým tlakem hostů, ale ti jej nezúročili ve svůj prospěch. Hanáci ale potom přeřadili na jinou rychlost a při přesilovce v 26. minutě šli do vedení 2:1. Autorem gólu byl Dokoupil (Polzer). Ve 40. minutě přidal Pastrnek (Neoral) další gól. Havířov ještě mohl v poslední vteřině druhé třetiny korigovat výsledek, ale střela těsně minula olomouckou branku. Po dvou třetinách byl stav utkání 3:1 pro domácí.

Třetí třetinu začali lépe domácí. Ve 46. minutě, po velkém tlaku Kohoutů Dostál obdržel přihrávku od Pippala a střelou od modré čáry dává gól na 4:1. Byla to další využitá přesilovka domácích. Ve 47. minutě hrál Havířov přesilovku, ale jeho kombinace a tlak vyzněl naprázdno. V 54. minutě, kdy opět Olomouc hrála přesilovku, domácí Pippal tečoval před havířovským brankářem střelu od Dokoupila a gólem do pravého horního rohu branky zvýšil stav utkání na 5:1. Kohouti si tak pojistili zasloužené vedení. Havířov ale ještě v 60. minutě upravuje konečný stav utkání na 5:2 a to brankou, kterou vstřelil Grygar (Bortoli).

Kohouti nakonec zaslouženě v utkání vyhráli. Havířov jim byl ale rovnocenným partnerem. Hosté měli v utkání mnoho příležitostí ke korigování výsledku. Hanáci i přes poněkud mdlejší hru v první třetině si po zlepšené hře ve zbytku utkání nechali dva body doma. Obě mužstva předvedla velmi rychlý hokej s řadou pěkných akcí. Hanákům k výhře určitě pomohly dobře hrané přesilovky, které dovedli proměnit v góly.