Report ze zápasu OLO vs. PCE (3:5)

3:5

(0:1, 1:2, 2:2)

HC Dynamo Pardubice

Úvod zápasu působil trochu ospalým dojmem. Letargii prolomil ve 4. minutě Anthony Camara, jemuž se po chybě olomoucké obrany otevřela cesta k samostatnému úniku. Proti jeho střele ale Konrád zasahovat nemusel, protože kotouč skončil vedle domácí brány. Dynamo se ale o chvíli později přece jen mohlo radovat z gólu. Před olomouckým brankovištěm se ke kotouči dostal nehlídaný Camara, který posunul kotouč na Jana Mandáta, pro něhož už bylo doklepnutí černé pryže do odryté klece snadným úkolem. O chvíli později předvedl nebezpečnou střelu z pravého kruhu Rohlík, ta však gólem neskončila.

První přesilová hra byla k vidění až na konci druhé třetiny, kdy se podrážením provinil Ondřej Rohlík. Povedenou střelu od modré převedl Lukáš Kucsera, Milan Klouček ji ale vyrazil betonem do rohu kluziště a poté byli Hanáci vypuzeni z útočnných pozic. Oslabení tak hosté přečkali bez ztráty kytičky, ba co víc, hned po návratu Rohlíka na led se dostali do přečíslení.

Do šaten se tak šlo za stavu 0:1. Hned na začátku druhé třetiny však Dynamo svůj náskok navýšilo, svým druhým gólem v zápase se po samostatném úniku blýskl Jan Mandát. Hanáci mohli zahrozit o chvíli později, když se dostali do přečíslení 2 na 1, nevyšla jim ovšem finální přihrávka.

V 11. minutě si Hanáci nepohlídali Marka Ďalogu, který se tak ocitl sám tváří tvář Konrádovi, zastrčit kotouč pod olomouckého brankáře ale hráč Dynama nedokázal. Třetí gól zápasu na sebe nicméně ani tak nenechal dlouho čekat. Na světelné tabuli svítil čas 31:29, když Pardubice zaznamenaly třetí gól v zápase. Tentokrát se do střelecké listiny zapsal Matěj Blümel. Hanákům se podařilo nečekaně snížit při vhazování v útočné třetině. Po buly se kotouč dostal k Jiřímu Ondruškovi, který pohotovou střelou propálil Milana Kloučka v bráně hostů.

Zkraje třetí třetiny se do dobré střelecké šance dostal Jan Zdráhal, stav ovšem zůstal beze změny. To se ovšem nedá říct o samostatném úniku Marka Ďalogy, po kterém si Dynamo vzalo zpět své tříbrankové vedení. Krátce po Ďalogově gólu si hosté zahráli 4minutovou přesilovku. Hanákům se dlouhé oslabení podařilo ubránit, ačkoli Dynamo bylo velmi blízko gólu - Patrik Poulíček však zakončoval mimo tři tyče.

Hanáci se ani za nepříznivého stavu nevzdávali a pět minut před koncem základní doby vstřelili gól na 2:4. Po přihrávce Jana Knotka se z pravého kruhu prosadil nejproduktivnější hráč a zároveň nejlepší střelec Hanáků Jan Káňa. O pár vteřin později se v další šanci ocitl Kucsera, tentokrát ale Klouček kotouč za svá záda nepustil.

Po faulu Davida Škůrka necelé dvě minuty před koncem zápasu už to vypadalo na konec olomouckých nadějí, Hanáci však 40 vteřin před koncem základní hrací doby snížili v oslabení na 3:4, druhý gól v zápase zaznamenal Jan Káňa. Kohoutům se však ani při závěrečné powerplay vyrovnat nepodařilo, naopak na konečných 5:3 pečetil Matěj Blümel.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Nehodnotí se to lehko, myslím, že dnes jsme hráli velice špatně už od začátku. Pardubice si vypracovaly spoustu šancí. Dnes jsme nehráli ani dobře do obrany. Nejsme mužstvo, v němž může ze zápasu vypadnout tolik hráčů. Takhle nemůžeme hrát. Už je to druhý zápas po sobě. Musíme se nad tím trošku zamyslet. Nedá se říct, že by to dnes byla chyba obránců, útočníci vůbec nedobruslovali. I když jsme dali tři góly, tak jsme nebodovali. Musíme se hodně zlepšit.