Report ze zápasu OLO vs. SUM (0:3)

0:3

(0:0, 0:1, 0:2)

Draci Šumperk

První třetina zápasu mezi Olomoucí a Šumperkem skončila bezbrankově, ačkoli oba týmy měly šance k otevření skóre. Mladí Draci si hned zkraje zápasu zahráli tři přesilovky po sobě, Olomouc pak měla dokonce skoro minutu a půl početní výhodu 5 na 3. V největší šanci se na straně domácích ocitl Lukáš Přidal, který ale před bránou jen promáchl, hned vzápětí se pak dostal do brejku Jan Kučera, v tomto případě brankáři Špunarovi pomohli olomoučtí obránci.

První gól zápasu padl v čase 24:25 - v přesilové hře se trefil Ondřej Peškar. Ještě do konce druhé dvacetiminutovky se do nadějných šancí dostal Ruda a Fasner, v obou případech byl však brankář Ryšavý bezchybný.

V závěru třetí třetiny se par parádní zákrokem blýskl Špunar, který tak nadále držel naděje svého týmu na vyrovnání. Na dorážku Filipa Diviše už ale byl olomoucký brankář krátký. Minutu před koncem třetí části se Hanáci odhodlali ke hře bez gólmana, ale nedokázali se dostat do útočné třetiny. Do prázdné brány pak na konečných 0:3 pečetil Patrik Janech