Report ze zápasu OLO vs. TRI (1:7)

(0:4, 0:3, 1:0)

HC Oceláři Třinec

Na začátku první třetiny se hrál poměrně vyrovnaný hokej a to až do jedenácté minuty, ve které se trefil Šimon Pohludka. O necelou minutu později zvyšoval Danny Barna. Pak už se s góly roztrhl pytel a ve čtrnácté a sedmnácté minutě ještě přidali branky Matěj Weiss a podruhé se trefil Šimon Pohludka. Hanáci tak odcházeli do kabin se čtyřbrankovou ztrátou.

Ve druhé třetině řádění hostí pokračovalo, ve dvacáté čtvrté minutě se trefil Petr Sikora, o deset minut později Michal Rybnikár a ve sedmatřicáté minutě zvyšoval již tak velký brankový rozdíl Marcel Mikula. Nutno podotknout, že nebýt některých skvělých zákroků domácího brankaře Čerbáka, mohla se gólová cifra Ocelářů pohybovat ve vyšších číslech.

Do třetí třetiny však Hanáci vstoupili aktivněji než Třinečtí. Kohouti si dokázali vybudovat více šancí a ve čtyřicáté šesté minutě padl onen jediný olomoucký gól zápasu, kdy Drábek s Boškem ujeli třinecké obraně a ze situace dva na jednoho dokázal Lukáš Bošek skórovat. Hanáci následujících pět minut pokračovali ve vysoké aktivitě. Tu ale začali pomalu ztrácet a konec třetiny zase patřil hráčům s drakem na hrudi.