Report ze zápasu OLO vs. VIT (4:6)

(0:0, 2:3, 2:3)

HC Vítkovice Ridera

Hned od úvodního vhazování byla Olomouc aktivnější. První střelu v utkání zaznamenal Drábek, brankáře hostů ale nijak neohrozil. Poté hledal Pastrnek volného Šulgana před brankovištěm, ten si však letící kotouč nedokázal zpracovat. První šanci zaznamenali také hosté, když se do úniku dostal Douda. Jeho střela ale skončila pouze ve Frgálově náručí.

Olomouc dostala k dispozici početní výhodu. V té si největší šanci vytvořil ve vlastním oslabení Chaloupka, avšak jeho pokus zlikvidoval perfektním zákrokem Frgál. V samotném závěru první části hry ještě orazítkoval brankovou konstrukci olomoucké klece Činčala.

Pouhých 22 sekund po úvodním vhazování druhé dvacetiminutovky se k odraženému kotouči dostal Tomáš Tobola, který ho posunul za brankovou čáru. Hanáci s odpovědí nečekali dlouho. Po krásné souhře Konobejla, Šenka a zakončujícího Andreje Hebara bylo vyrovnáno. V polovině hrací doby vyslal vítkovický Sebastian Glas ránu od modré, která se zastavila až o síť.

V čase 34:26 našel Fibigr volného Ondřeje Krčmarského na druhé straně brankoviště, a ten nekompromisně zametl kotouč do brány. Olomouc ale dokázala bleskurychle zareagovat, o snížení se postaral Štěpán Vrána střelou z levého kruhu pod horní tyč.

V třetí třetině se ke střele dostal Vítek. Už se zdálo, že Frgál měl puk pod kontrolou, jenže mu z výstroje vypadl. Toho využil Markus Saxa, když kotouč lehce postrčil za brankovou čáru. Avšak i tento gól na odpověď dlouho nečekal. Autorem branky byl tentokrát Viktor Šulgan, který pálil z prostoru mezi kruhy nad rameno brankáře Smolky. V 50. minutě se podařilo olomouckým hráčům vyrovnat. Najmanovo nahození od modré se od brankáře hostů odrazilo příhodně pro Andreje Hebara, který pohotovou střelou pod víko zaznamenal již druhou branku v zápase.

Potom nabídli Hanáci Vítkovicím početní výhodu, kterou po nahození Fibigra využil krásnou tečí Michal Činčala. Kohouti se snažili s nepříznivým vývojem utkání něco udělat, přes obranu Vítkovic se ale nedostali. Olomouc ještě v závěru zápasu zkusila hru bez brankáře. Střelou do prázdné pečetil výhru Ridery Ondřej Krčmarský. Vítkovice tak potvrdily roli favorita, z olomouckého ledu si po výhře 6:4 odváží tři body.