Report ze zápasu OLO vs. VSE (4:2)

4:2

(1:0, 2:1, 1:1)

VHK Vsetín

Od zahajovací sirény uběhlo pouze pár sekund a Vsetínští se dostali do oslabení. Nabídnutou přesilovou hru následně využil přesnou střelou Jakub Najman. Oba celky se poté dostaly do několika šancí, ale ani jednomu se je nepodařilo využít. Ke konci třetiny se vsetínští hokejisté dostali k přesilovce 5 na 3. Na svého soupeře vyvíjeli nátlak, ale k přesné střele na Frgála se nedostali. Do kabin se odcházelo za stavu 1:0.

Druhá třetina začala přesilovou hrou Vsetína. Nakonec to však byla Olomouc, která ve 23. minutě díky Viktora Šulgana navýšila své vedení na 2:0. O pár minut později se navíc stejnému hráči povedlo prosadit ještě jednou. Během následné přesilové hry Olomouce se hrálo především u brány Konečného, který všechny vyslané střely odrazil. V polovině periody, přesně deset sekund poté, co byli Vsetínští opět v plném počtu, se Matěj Šedlbauer dostal u modré čáry ke kotouči a z mezikruží vyslal přesnou střelu za Frgálova záda. Ve druhé polovině třetiny došlo na četná vyloučení, ale žádné z nich se nepodařilo využít.

Třetí třetina patřila spíše Olomouci, které se dařilo držet se především v útočném pásmu. Vsetínským se naskytla šance v podobě dvojité přesilové hry, ve které se sice drželi u brány Olomouce, ale za Frgálova záda se jim kotouč dostat nepodařilo. Hra se od 48. minuty přesouvala z jedné strany na druhou a žádnému celku se nedařilo dostat do střelecké pozice. Nakonec se pár minut před koncem utkání prosadila Olomouc střelou Viktora Šulgana, jenž tak v dnešním utkání zaznamenal hattrick. Poslední slovo měli ovšem hosté, kteří upravili skóre na konečných 4:2 díky trefě Davida Dočekala.

Jan Křivohlávek (HC Olomouc):„Pro nás se to trochu před utkáním zkomplikovalo, protože jsme během dvou dnů přišli o pár obránců. Dnes byla sestava trochu okleštěná, ale v žádném případě jsme do zápasu nešli s tím, že to jdeme odevzdat. Chtěli jsme udělat maximum, abychom vyhráli a navázali tak na utkání ve Zlíně, kde jsme, myslím si, nesehráli špatný zápas. Bohužel jsme nedali góly. Dneska nám tam nějaké branky padly. Byl to spíš takový ubojovaný zápas. Tři body jsou pro nás důležité. Musím kluky pochválit, gólman byl parádní. Odpočineme si a příští týden” jedeme dál.