Report ze zápasu VIT vs. OLO (3:1)

3:1

(1:0, 1:0, 1:1)

Hned ve druhé minutě dostala Olomouc po nedovoleném zákroku Činčily k dispozici přesilovku. V ní si největší gólovou příležitost vytvořil Jeřábek, který mohl otevřít skóre utkání střelou do téměř odkryté brány. Jeho pokus však šel mimo. Kučera chvíli po něm dokonce nastřelil tyč. První příležitost domácích přišla na konci šesté minuty. Nejprve se provinil Galvas za vysokou hůl, následně si šel sednout také Dokoupil, který odpykal trest za příliš mnoho olomouckých hráčů na ledě. Vítkovice si v přesilovce pět na tři vytvořili v útoku velký tlak, žádnou nebezpečnější střelu ale nevyprodukovali.

Poté se hra odehrávala převážně na území Hanáků. Psal se čas 14:06, když Bialy našel Martina Milatu, ten si vybruslil do levého kruhu a nekompromisně prostřelil olomouckého brankáře Čerbáka. Ten se posléze dopustil nedovoleného zákroku. Vítkovice v početní výhodě zasypaly hosty střely, žádná z nich nebyla ale dostatečně přesná na to, aby změnila stav utkání. V závěru první části ještě Galvas prověřil nebezpečnou střelou domácího gólmana, ten tuto šanci i přes počáteční problémy zlikvidoval.

Druhá perioda byla značně vyrovnanější. Vítkovice opět zahájily třetinu nedovoleným zákrokem, tentokrát se provinil Krčmarský. Kohouti tak měli možnost vyrovnat, hra v početní výhodě se jim ale příliš nepovedla. Zvýšit náskok Vítkovic mohl Krčmarský, na druhé straně měl příležitost Golais, ani jeden ale nezakončil přesně. Hosté pak hráli přesilovku trvající téměř čtyři minuty, ani tu ale Mora nedokázala zužitkovat.

V 38. minutě se domácí radovali znovu. Po tlaku v útočném pásmu Vítkovic se ke kotouči dostal Bialy, jenž následně vyslal na Čerbáka tvrdou ránu od modré, a ta se zastavila až před jeho betony. Pozorný Tomáš Tobola dokázal z bezprostřední blízkosti kotouč zvednout nad beton olomouckého brankáře, čímž zvýšil náskok svého týmu na dvě branky.

Třetí třetina začala lépe pro vítkovické hráče. Nejprve se do větší šance dostal Milata, jeho střelu ale Čerbák vyrazil. Následně mohl skórovat také Chlán, jeho pokus však jen těsně minul brankovou kontrukci. Potom se k puku dostal Tomáš Galvas, jenž našel úplně volného Dominika Jeřábka. Ten vyslal svižnou ránu, která se zastavila až v síti domácího celku. Vyrovnávací gól měl na hokejce Galvas při vlastním oslabení, jeho rána šla ale úplně mimo. Další šance stejného hráče přišla zanedlouho, nicméně ránu olomouckého obránce gólman Smolka s velkým štěstím vyrazil.

Domácí vytvořili obrovský tlak na gólmana Kohoutů, ten však kotouč za svá záda nepustil. U další šance olomoucké Mory byl opět Galvas, Smolka si s jeho střelou ale poradil. V závěru třetiny mohl výhru domácích potvrdit Krčmarský, který se dostal do úniku, jeho střela skončila na tyčce. Olomouc sáhla po hře bez gólmana, jenže Tobola se dostal k odraženému kotouči a poslal přihrávku Martinu Milatovi. Ten už pouze posunul kotouč do brány. Závěrečné sekundy základní hrací doby si už Vítkovice pohlídaly.