Report ze zápasu OLO vs. ZLN (6:3)

6:3

(1:1, 3:0, 2:2)

PSG Berani Zlín

Utkání začalo z obou stran opatrně, bylo vidět, že na hře hostů se podepsala karanténa, která jim skončila teprve dva dny před zápasem. Přesto to byl právě Zlín, kdo se radoval z prvního gólu. Patrik Čech měl při své první trefě také velkou dávku štěstí - po šťastném odrazu se mu podařilo přehodit domácího brankáře. První třetina jinak mnoho zajímavých momentů nenabídla. V 16. minutě se v nepřehledné situaci před bránou hostů nejlépe zorientoval Ludvík Navrátil a bylo to 1:1. V závěru prvního dějství měl pak druhý gól domácích na hokejce kapitán Ševčík, nepovedlo se mu však ideálně zpracovat kotouč.

Vstup do druhé třetiny se Hanákům náramně povedl, stačilo 19 vteřin a už se radovali z gólového úspěchu.Dominik Jeřábek vystihl nahrávku soupeře a tváří tvář Malotovi se nemýlil. O chvíli později se dvojice olomouckých hráčů dostala do přečíslení, tentokrát to však ke změně skóre nevedlo. Na to si museli domácí počkat do 33. minuty, kdy Adam Szabó obral o kotouč jednoho ze Zlínských obránců a z bezprostřední blízkosti prostřelil soupeřova brankáře. O minutu a půl později se hanácká střídačka radovala znova, tentokrát se prosadil Dominik Jeřábek.

Ve třetí třetině měli Berani šanci snížit v oslabení, když se do brejku dostal Izák, na Špunara ale nevyzrál. To na druhé straně se ve 47. minutě slavil další gól, který si připsal Nickolas Miškovský. Radost Olomouce však netrvala dlouho, protože hned vzápětí snížil Patrik Čech. Beran se ani za nepříznivého stavu nevzdávali a jiskřičku naděje pro ně vykřesal Filip Kanáč, jenž svůj samostatný únik korunoval gólem. Zlín třetím gólem ožil a Jan Špunar v brankovišti Kohoutů zažil ještě perné chvíle, Berani však už další korálek na svou šňůrku nepřidali. Za domácí pak na konečných 6:3 upravoval Petr Ševčík.