Report ze zápasu OLO vs. VSE (8:1)

8:1

(2:0, 3:0, 3:1)

VHK Vsetín

Hanáci vstoupili do zápasu skvěle. Po kombinaci Němce a Neorala se na začátku osmé minuty prosadil Viktor Šulgan. Zanedlouho se Olomouc radovala znovu. Golaisovo nahození od modré pohotově dorazil za záda vsetínského brankáře Nicolas Šlahora.

Druhou část hry otevřeli Kohouti dalším gólem. Konobejl našel volného Jakuba Belana na druhé straně brankoviště, jenž kotouč usměrnil do odkryté klece. Tato dvojice však čarovala dál, za necelé čtyři minuty zvyšoval Jakub Belan po stejné akci již na 4:0. Další inkasovaný gól už byl na Víta Čadu moc, proto uvolnil své místo v brankovišti Martinovi Konečnému.

Toho vzápětí čekal nelehký úkol, poněvadž šli Valaši za sekání do čtyř. Toto oslabení zdárně přežili, avšak hned nato se nechali vyloučit znovu. Nedisciplinovanost Vsetína potrestal Adam Kalman, svůj třetí bod v utkání zaznamenal za asistenci Belan a Konobejl. V závěru druhého dějství se vylučovalo znovu na straně hostů, tentokrát za příliš mnoho hráčů na ledě, Hanáci další šanci však nevyužili.

Špatné střídání ale trápilo Valachy dál, na začátku závěrečné periody museli pykat znovu, oslabení ale úspěšné přežili. První přesilovku si zahrál také Vsetín, který ji po pouhých osmi vteřinách dokázal využít. Jakub Frolo přesně pálil z levého kruhu na bližší tyč. Na inkasovaný gól bleskurychle odpověděl Matěj Němec, Hanáci tak opět vedli o pět branek.

Po půl minutě lovil Konečný puk ze sítě znovu, po Belanově přihrávce se trefil Jakub Jeřábek. V 59. minutě ještě upravil skóre na konečných 8:1 Jakub Najman střelou mezi betony brankáře hostů. Kohouti si tak připisují již 13 vítězství v řadě, čímž si dále upevňují vedení ve skupině E.