Report ze zápasu KOM vs. OLO (2:3)

HC Kometa Brno

2:3

(1:0, 1:1, 0:2)

Už úvod zápasu se odehrával ve vysokém tempu. První zajímavou akci měli Hanáci v páté minutě, kdy ale brankář Kavan střelce parádním zákrokem vychytal. O pár minut později zkoušel bekhendem překonat Čerbáka Pavlík, ale taktéž mu to nevyšlo. A ani šance Jakuba Belana nebyla využita. K tomu se dostal odražený kotouč, ovšem Kavan předvedl zákrok a následně branka vypadla ze svého ukotvení. První úspěšná trefa tak přišla až ve čtrnácté minutě. Sebastian Mitro dostal puk od spoluhráče, který obtočil branku, a poslal ho přes několik hráčů do sítě.

I druhá perioda nabídla dvě velké příležitosti již v samém začátku. Nejprve se Červenka efektní kličkou zbavil jednoho ze soupeřů a pokračoval na branku, jiný hráč mu ale kotouč na poslední chvíli vypíchl. Následně to zkusil Konobejl do prázdné branky, jenže i tam se na poslední chvíli Kavan dostal. Přesně jednu sekundu poté, co se mač přelil do své druhé půle, se zrodilo olomoucké přečíslení dva na jednoho. Belan přihrával Jakubu Najmanovi, který zakončil pod vyrážečku. Kometa ale přece jen do sirény ještě vsítila. Libor Kuswito tvrdou střelou vrátil Brněnským vedení.

V poslední části hry byl gól k vidění už velmi brzy. Dominik Jeřábek využil přihrávku z rohu kluziště a na hranici brankové čáry dokázal nahozením skórovat. Puk zvláštně propadl za Kavana. A za čtyři minuty mohli Hanáci slavit znovu. Podruhé v duelu se totiž prosadil Dominik Jeřábek, který tentokrát stál v mezikruží, vyčkával na přihrávku a tu pak excelentně zužitkoval. Stav byl tedy otočen a ačkoliv si oba celky i nadále vytvářely své příležitosti, do konce už žádná další branka nepadla. Kohouti tak zvítězili v Brně 3:2.