Report ze zápasu OLO vs. PRE (1:2)

1:2p

(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

HC ZUBR Přerov

Zápas začal v poměrně velkém tempu a už po minutě a půl bylo k vidění první vyloučení. Domácím se ale přesilová hra příliš nevydařila a krátce po jejím skončení nebyli daleko od toho, aby prohrávali 0:1. Holíkovo nahození se totiž za Špunarovou brankou odrazilo přímo na hůl Brázdy, kterému na poslední chvíli nastrčil do střely hokejku jeden z domácích obránců. Poté už se šance dočkala i Olomouc a rovnou si připsala i úvodní gól. Při hře ve čtyřech zůstal na levé straně volný Lukáš Přecechtěl, který překonal Žurka tvrdou střelou.

Jen o minutu později měli domácí obrovskou příležitost vyrovnat, když byl v samostatném úniku hákovaný Ruda, který si mohl svůj pokus zopakovat. Rozhodl se pro zakončení střelou, které ovšem Žurek ukryl do své lapačky. V polovině třetiny si vyzkoušeli přesilovku také hosté, ale Hanáci bránili své obranné pásmo zodpovědně a nedovolili soupeři usadit se na delší dobu před Špunarem. Na další velkou šanci si tak museli Zubři počkat až do šestnácté minuty, kdy šli Štíbr s Kunckem do přečíslení dvou proti jednomu. Jejich akci ovšem zezadu dojel Prísažný, který vypíchl přihrávku přímo do lapačky svého brankáře.

Do druhé třetiny se Kohouti vřítili po hlavě a hned v úvodních minutách čelil Kusák prázdné brance, ale prudkou přihrávku promáchl. Poté už hra nabrala podobné obrátky jako druhá polovina první části a spíš než pohledné akce byly vidět nepřesnosti na obou stranách. To zlomili až hosté ve 31. minutě, když byl dvouminutovým trestem oceněn zákrok Stratila. Přerovu stačilo pouhých sedm vteřin, než Zembol naservíroval puk před branku Miroslavu Štíbrovi, který ho z první poslal do sítě.

Olomoučtí si nedali říct a o půl minuty později hráli opět v oslabení, které ale tentokrát zvládli mnohem lépe. Po jeho skončení navíc Spurný vystřelil za branku, odkud vyklouzal puk kolem vzdálenější tyče ke Kusákovi, ale Žůrek mu stihl postavit do cesty beton. A po téhle ojedinělé akci se Hanáci vrátili ke hře ve čtyřech. V následné přesilovce se dostal do ideální střelecké pozice Juřička, který však minul branku.

Poslední třetina pak začala spíše v pozvolném tempu, zdálo se, jako kdyby oba týmy čekaly na prodloužení. Šance se tak objevovaly spíše výjimečně, ačkoliv 47. minuta mohla přinést definitivní rozhodnutí. Nejprve se Jakub Zembol prokličkoval obranou soupeře a dostal i k zakončení, ale Špunar ho vychytal. Krátce předtím ale fauloval Stratil a v následné přesilovce se Holíkova střela odrazila za brankou a vyklouzala kolem druhé tyče k volnému Jobánkovi. Ten měl spoustu času, neboť Špunar zůstal u své bližší tyčky, ale přerovský útočník zazmatkoval a kotouč se mu připletl mezi brusle. Obrovská šance hostů tak zůstala nevyužitá. Reputaci si ale aspoň trochu spravil v 51. minutě, když mu Zembol naservíroval puk mezi kruhy a Jobánek protáhl Špunara svižnou střelou.

Branku nicméně šedesát minut nepřineslo a tak muselo o vítězi rozhodnout až prodloužení. V něm jako první ukořistili kotouč Kohouti, ale Přecechtěl s Havlem si dávali u mantinelu přednost tak dlouho, až z toho málem vznikl protiútok hostů. Nakonec puk neudrželi o mnoho déle, vybojoval ho Adam Holík a nabil Jakubu Zembolovi, který zamířil přesně a vystřelil Přerovu bod navíc.