Kohouti začali aktivně. Pomohla jim k tomu i početní výhoda - za vysokou hůl si šel odpočinout na trestnou lavici havířovský Jung. Ke skórování měl blízko Bošek, nicméně brankář Přecechtěl vyrazil kotouč ramenem. Stejně tak si počínal i proti ráně Galvase z mezikruží. Na druhé straně se pak činil i Dominik Frgál, jenž vyrazil maskou střelu Hansela.

Vedení mohl přiřknout Hanákům o několik minut později David Pastrnek, jenž dostal výbornou přihrávku od Šenka. Střela do poloodkryté branky mu ovšem nevyšla podle představ. Hráči obou mužstev tak odcházeli do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá třetina nejprve nabídla hru ve čtyřech. Ani jedno z mužstev ale kouzlo brankářů neodčarovalo. To se povedlo až v necelé polovině utkání, kdy obrana AZetu chybovala, čehož využil přesnou ranou do pravého horního rohu Viktor Šulgan. Stejný hráč se následně dostal do dalších dvou velkých šancí, které ale skončily méně úspěšně. Po čtyřiceti minutách tak vedli kohouti stále pouze o gól.

Třetí periodu odstartovali lépe domácí. Nabídnutou početní výhodu využil po dobře sehrané přesilovkové kombinaci Michal Vadovič, čímž zařídil vyrovnané skóre. To ovšem nevydrželo dlouho. O šest minut později totiž Jakub Najman dostal střelou přes obránce kotouč za Přecechtělova záda.

Domácí se snažili s tímto výsledkem ještě něco udělat. Skvělou příležitost k tomu měli poté, co se Šenk provinil krosčekem. Kohouti ovšem oslabení zvládli, načež mohli dokonce svůj náskok ještě zvýšit. Pastrnek se totiž dostal do samostatného úniku, který ale fantastickým zákrokem zlikvidoval Přecechtěl. Hanáky to ovšem nakonec nemuselo mrzet. Svůj hubený náskok totiž udrželi, a připsali si tak další důležité body do tabulky.