Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:4)

(1:2, 0:1, 2:1)

HC ZUBR Přerov

Olomoučtí dorostenci se dostali brzy do vedení poté, co se trefil do pravé šibenice Kristián Šenk. Následovala přesilovka Zubrů, která ovšem úspěch nepřinesla. Litovat toho ovšem hosté nemuseli, jelikož zanedlouho vyrovnal skóre utkání Denis Dobša. A to nebylo vše. O necelou minutu později se přerovským mladíkům podařilo skóre zápasu dokonce otočit, trefil se Jan Hanák. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Ve druhé dvacetiminutovce mohl vyrovnat kapitán kohoutů Adam Drábek, avšak zakončení se mu nepovedlo podle představ. A tak opět udeřili hosté. Marek Veselý poslal kotouč přesně do pravého rohu Frgálovy branky. Následně kohouti přestáli oslabení pěti proti třem, a to i díky brankáři Frgálovi, jenž kryl obrovskou šanci Denise Dobši. Po siréně ovšem svítilo na světelné tabuli stále pro Hanáky nepříjemné skóre 1:3.

Třetí třetina začala pro kohouty kýženým snížením. Přesnou ranou se o to postaral Tristan Konobejl. Radost ovšem neměla dlouhého trvání, jelikož velmi dobrou individuální akci zakončil střelou nad pravý Frgálův beton Ondřej Kolařík.

Olomoučtí mladíci se ovšem nevzdávali. Důkazem toho bylo další zdramatizování zápasu, které zařídil Jakub Belan. V závěru zkusili trenéři hru v šesti, která ovšem vytoužené vyrovnání nepřinesla. Přerovští Zubři si tak z olomouckého ledu odvezli vítězství 3:4.

OHLASY

Jan Křivohlávek (HC Olomouc): „Podařil se nám vstup do utkání, dali jsme první gól a měli jsme další dvě velké šance. Poté ale přišlo nejspíše jakési uspokojení, přestali jsme hrát. Soupeř dokázal našich chyb využít a my jsme se už pak do toho nemohli dostat, což bylo vidět zejména ve druhé třetině. Před tou třetí jsme tedy zkusili udělat nějaké změn, přičemž se nám povedlo zlepšit pohyb a dostat Přerov pod tlak. Nicméně byla tam vidět nervozita, přeci jen, šlo o první mistrovské utkání po dlouhé době. Doufáme tedy, že nám tato facka přinese jen pozitivní věci. Do Šumperka pojedeme stoprocentně vyhrát.“