Report ze zápasu OLO vs. TEC (1:4)

(0:3, 1:1, 0:0 - N 0:0 - 1:0)

Technika Hockey Brno

14. kolo bojů o umístění si nachystalo velkou výzvu pro Olomouc, která na svém ledě přivítala Techniku Brno. Ta před zápasem figurovala v tabulce jen o jednu příčku a tři body výše, nicméně do zápasu šla s vědomím, že Hanáky ve všech čtyřech předchozích zápasech dokázala porazit.

Úvod zápasu vyšel o něco lépe Hanákům, kteří si už ve třetí minutě vytvořili obrovskou šanci. Ruda střílel z levé strany a Nešpůrek puk vykopl pouze mezi kruhy, kam si právě v tu chvíli sjížděl Fasner, brněnský brankář se ale proti střelci bleskurychle přesunul. Skóre se poprvé měnilo až v desáté minutě při vyloučení Holcmana, poté co Navrátil vybojoval puk pro Irajna, který střílel od modré čáry a jeho pokus těsně před Špunarem přizvedl Jiří Maštalíř.

Technika hned vzápětí udeřila znovu. Plevka našel na modré čáře rozjetého Ondřeje Navrátila, který si puk svezl blíže k brance a zamířil do pravé šibenice. Fiala na tento vývoj reagoval oddechovým časem, který jeho svěřence trochu zklidnil a brzy si vybojovali přesilovou hru. Tu ovšem nevyužili a na jejich kontě tak stále svítila číslice nula. Zato brněnské skóre se před první přestávkou stihlo ještě jednou měnit, když Lukáš Přidal ujel soupeřům, kličkou si vytáhl Špunara z branky a zakončil za jeho zády.

Druhou část zahájili Kohouti s Hořejším v brance a stejně jako do té první, i tentokrát do ní vstoupili lépe. Brzy se ocitl v obrovské příležitosti Masare, který ale z první nastřelil jen beton Nešpůrka. Domácí se mohli radovat z gólu až ve 28. minutě, když potrestal vyloučení Hrnčíře Andrej Prísažný, jenž dorazil Nesvadbovo nahození za Nešpůrkova záda. Poté však Kohouti čelili dvěma oslabením v řadě a o dalším snížení si tak mohli nechat jenom zdát.

Obě vyloučení olomouckých hráčů zůstala nepotrestána, i tak ale Brno končilo druhou třetinu se tříbrankovým náskokem. Jen dvě minuty před koncem totiž Růžičkovo nahození dorazil za Hořejšího záda Lukáš Přidal. Nemuselo přitom zůstat jen u tohoto gólu. V poslední minutě totiž při vlastním oslabení ujížděli Brněnští do přečíslení dvou proti jednomu, ale celou situaci zachránil Hořejší, který se proti Hrnčířově střele z první stihl přesunout.

Třetí dvacetiminutovku zahájila Olomouc minutovou přesilovou hrou, kterou ovšem hosté bez potíží ubránili. Zbytek třetí třetiny se pak nesl v duchu nepřesností a propagačních střel, které nedělaly ani jednomu z brankářů větší potíže. Teprve pět minut před koncem byla k vidění větší šance, když po chybě Grocha vyrazili do přečíslení Macháč se Spurným, vracející se brněnský obránce ovšem druhému jmenovanému nedovolil zakončit. Zbytek utkání už si Technika pohlídala a dokráčela si pro tři body.

Olomouc si mohla spravit chuť aspoň bodem z prodloužení, když hned v úvodu ujížděl sám na Nešpůrka Ruda, hostující brankář ale jeho kličku do bekhendu zastavil betonem. Na druhé straně se zase dostal do ideální palebné pozice Hrnčíř, ale i on narazil na skvěle chytajícího brankáře Hořejšího. Rozhodovat tedy musely nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Adam Spurný, který puk uklidil střelou ke vzdálenější tyči a přisoudil tak čtvrtý bod Hanákům.