Report ze zápasu HAV vs. OLO (2:7)

AZ Heimstaden Havířov

2:7

(0:1, 2:2, 0:4)

Mladí Hanáci se do zápasu pustili aktivněji. V průběhu prvních deseti minut několikrát zahrozili. A první branku pak vstřelili v té dvanácté. Tristan Konobejl zakončil parádní kombinaci svého týmu střelou do odkryté branky. Následně byl Jeřábek vyloučen, ale domácí netrestali. V závěru se sice dostali ke dvěma větším příležitostem, ale srovnat nedokázali.

Druhá třetina opět začala možnostmi kohoutů. Obrana Slezanů v čele s brankářem Přecechtělem ale odolala. Stav 0:1 vydržel až do čtyřiatřicáté minuty. Pak Havířov dokázal srovnat, ba dokonce i otočit. Nejprve Karol Samuel Jung získal kotouč ve středním pásmu, dojel až za branku Olomouce, kterou následně obtočil a vsítil. Na 2:1 zvýšil zase Patrik Ungr přesnou trefou do pravého vinglu hanácké branky. Ale Kohouti se semkli, a ještě v téže třetině dokázali otočit. Jestliže AZet vsítil dvakrát během minuty a čtvrt, hosté to zvládli za minutu dvacet. Jakub Belan nejprve pálil přesně k tyči, Viktor Šulgan pak vymetl z pravého kruhu levou šibenici. A před třetí třetinou tak vedli hosté 3:2.

Poslední dvacetiminutovka už byla jen hitparádou hostujícího týmu. Ten se trefil už dvě minuty po jejím startu zásluhou Lukáše Boška, který zakončoval kombinaci už do prázdné branky. Ve 48. minutě zvýšil na 2:5 Dominik Jeřábek v přesilovce a o tři minuty později svou druhou branku zaznamenal Tristan Konobejl. Poslední hřebíček do rakve Havířova pak přidal druhou trefou Jakub Belan, a tak dal výsledku konečnou podobu – 2:7.