Report ze zápasu OLO vs. VIT (4:10)

4:10

(3:4, 0:4, 1:2)

HC Vítkovice Ridera

Oba celky šly do utkání od úvodního buly naplno. V čase 4:18 otevřel skóre zápasu Vincent Glos po nádherném sólu přes celé útočné pásmo, to bylo zakončeno přesnou střelou do pravého růžku Čerbákovy klece. Za necelé tři minuty se Vítkovice radovaly znovu, když se v úniku prosadil Vojtěch Matějka. V 11. minutě vystihl Marek Patrik Bartok špatnou rozehrávku hostů, okamžitě se vydal před Viléma a přesně zavěsil pod horní tyč. Vzápětí ostravští hráči zamkli Olomouc v jejich obranném pásmu, skvělou kombinaci ukončil až přesnou střelou nad beton gólmana hostů Jan Zvejška.

Olomouc zanedlouho dostala k dispozici první přesilovku, ve vlastním oslabení se ale do úniku dostal Matěj Žídek, který překonal Čerbáka střelou mezi betony. Kohouti si však nakonec zlepšili chuť, když se na modré čáře napřáhl Martin Polzer, jenž vyslal na brankáře Vítkovic tvrdý projektil, který se zastavil až v síti. V čase 19:32 se Hanákům povedlo vstřelit kontaktní gól. V obrovském závaru před brankovištěm hostů se jako první dostal ke kotouči Adam Kalman a pouze jej dorazil pod beton ležícího Viléma.

Na začátku druhého dějství měl obrovskou příležitost Muroň, jeho pokus ale zastavila branková konstrukce. Ve 25. minutě to v Plecharéně zacinkalo znovu, když nastřelil levou tyč Vojtěch Matějka. Odražený kotouč se od olomoucké svatyně dostal až na hůl Vojtěcha Fojtíka, jenž jej pouze usměrnil mezi tři tyče. Hned nato padla další branka do olomoucké sítě. Šimon Fasner našel před klecí Mory osamoceného Vojtěcha Matějku, ten se prosadil střelou k levé straně.

Vítkovice však stále měly hlad. Jiří Douda byl při velkém závaru před Čerbákovou svatyní nejaktivnější, což vyústilo v další vstřelený gól Ostravanů. Hned nato nahodil Vojtěch Fojtík na olomouckou bránu puk od modré, těsně před gólmanem domácích do jeho pokusu vložil hůl Vojtěch Matějka, čímž změnil trajektorii jeho střely, na kterou už Čerbák nedokázal včas zareagovat. Osmá inkasovaná branka byla na olomouckého brankáře příliš, proto pustil mezi tři tyče svého spoluhráče Weisse.

Ten udržel čistý štít až do 50. minuty, kdy ho překonal Šimon Fasner střelou z bezprostřední blízkosti. Psal se čas 54:07, když Štěpán Vrána našel osamoceného Davida Pastrneka mezi kruhy, ten propálil Viléma skrytou střelou. Za chvíli se o desátou branku do sítě Hanáků postaral Vojtěch Fojtík, který se nepozorovaně protlačil do olomouckého brankoviště a kotouč poslal pod horní tyč Weissovy klece. V poslední minutě ještě nastřelil Matějka brankovou konstrukci, další inkasovaný gól už ale Olomouc nedovolila. Vítkovice si tak po dominantním výkonu zaslouženě odváží všechny body do Ostravy.