Report ze zápasu OLO vs. PCE (2:5)

2:5

(0:1, 0:2, 2:2)

HC Dynamo Pardubice

Po olomouckém áčku a juniorech na led plecharény vyjeli také dorostenci. Jejich soupeřem bylo pardubické Dynamo, pro které to byl zároveň první zápas přípravy. To olomoučtí už za sebou měli utkání v Šumperku, kde se jim po fantastickém vyrovnání v samotném závěru zápasu podařilo vyhrát v prodloužení. Vítěznou vlnu se jim však do dalšího klání převést nepodařilo.

Pardubice se dokázaly rychle dostat do vedení díky brance Dominika Pavlaty z druhé minuty utkání. Další vážnější ohrožení brány Hořejšího přišlo v 15. minutě, olomoucký gólman však dokázal včas přesunout svůj beton.

Ve druhé třetině si hosté zahráli dvě přesilové hry, nicméně ani jedna se jim nepodařila sehrát podle představ a výrazněji bránu soupeře nedokázali ohrozit. Krátce po návratu olomouckého provinilce Stanislava Rudy se však hosté přece jen radovali z gólu Daniela Burdy. O pár minut později pak Dynamo svůj náskok navýšilo díky trefě Františka Formánka.

Na začátku třetí třetiny svítil na světelné tabuli pro domácí nelichotivý stav 0:3 a za chvíli bylo ještě hůř. Čtvrtý gól Dynama padl opět krátce po jeho nevyužité přesilovce, tentokrát dokázal puk za Hořejšího záda propasírovat Dominik Pavlata, pro kterého to byla už druhá trefa v tomto utkání.

Hokejisté Olomouce ovšem ukázali, že chtějí bojovat i za stavu 0:4. Zásluhou dvou rychlých gólů Lukáše Přidala a Stanislava Rudy se jim podařilo snížit na 2:4. Poslední slovo v zápase ale měli hosté, když v 58. minutě pečetil Jan Matuška na 2:5.