Report ze zápasu OLO vs. KOM (0:1)

0:1

(0:0, 0:1, 0:0)

V přípravě na první zápas nadcházející sezóny, který odehrají rovněž spolu, se v úterý 13. srpna střetly týmy Olomouce a brněnské Komety. Vstup do utkání vyšel lépe kohoutům, kteří v prvních minutách několikrát nebezpečně zahrozili, v páté minutě se však obrázek hry zcela otočil a Kometa začala stále více tlačit domácí v jejich obranném pásmu. Hanákům nezbývalo než hrozit z rychlých protiútoků, a v jednom takovém neměl daleko ke gólu Zelinka, ale před jeho střelou z první stihl Schnatinger sklapnout betony. První třetina tak skončila za bezbrankového stavu.

V druhé třetině Kometa pokračovala ve svém tlaku a ve 29. minutě svou snahu korunovala úvodní brankou utkání. Otava našel puk v rohu kluziště a poslal ho na druhou tyč Alexi Severovi, který z první překonal přesouvajícího se brankáře Špunara. Olomouc neměla daleko k vyrovnání o pět minut později, kdy ujížděli Ruda s Šimonem Nesvadbou proti jedinému obránci, střelu prvního z nich ale Schnatinger vyrazil ramenem. Jen o chvíli později na druhé straně zůstal sám před brankou Škodík, ten však ve slibné pozici promáchl.

V závěrečných dvaceti minutách Kometa dál marně dobývala Špunarovu branku, svůj těsný náskok však také úspěšně bránila. Nic na tom nezměnila ani šikovná teč Zelinky, který se snažil usměrnit ránu od modré čáry mezi betony brankáře. V samotném závěru pak ještě hráči Komety dvakrát nebezpečně zahrozili, když se ke střele z první na hranici brankoviště dostali nejprve Otava a po něm i Pígl. Skóre už se ale neměnilo a předpremiéra prvního utkání nové sezóny tak skončila těsným vítězstvím Brna, 0:1.