V úvodní třetině měli jasnou převahu Hanáci, avšak branku dali pouze Litvínovští. Ve 4. minutě propadl kotouč po nepřesné kombinaci hostů na Fasnera, jehož rána zamířila mimo tři tyče. Litvínovský brankář Klika už musel zasahovat při rychlé dorážce Belana, kterého od skórování dělily jen centimetry. Ve dvou větších šancích se v první dvacetiminutovce neprosadil ani Hradil, navíc v 16. minutě Kuchta rozezvonil tyč. Gól tedy padl na druhé straně pouhé 2 sekundy před první sirénou. Slavík se zpoza brány šikovně obtočil a následně vybídl Tima Danielčáka, jenž našel mezírku mezi betony.

První perioda patřila opticky Olomouci, ale v té druhé do toho šlápla také Verva. Frgál se nejprve zaskvěl proti nepříjemné ráně Svobody, o chvíli později měl štěstí, že Bednařík přihrávku do samostatného úniku nezpracoval. Zhruba v polovině prostředního dějství napálil tyč i Danielčák, krátce poté Frgál zneškodnil hostující přečíslení. V laufu hrající Litvínov ale druhý gól nepřidal, a tak také po čtyřiceti minutách platil stav 0:1.

Po pětatřiceti sekundách třetí třetiny hosté odskočili, jejich přesilovku totiž využil Tadeáš Svoboda. Snížení mohlo přijít ve 47. minutě, kdy Kučerův nádherný pas nezužitkoval Matašovský. O další využití litvínovské přesilovky se zhruba sedm minut před koncem řádné hrací doby postaral Jan Ekrt, s Hanáky to nevypadalo dobře. Zlepšení se ale dostavilo hned záhy, kdy si tentokrát zahráli početní výhodu domácí. Před brankovištěm stojící Marek Matašovský poslal po pěkné kombinaci černou gumu za záda Kliky. Ani ne o minutu později se trefil i Matyáš Fasner a rázem bylo zaděláno na drama. Litvínovská střídačka si ale následně vzala oddechový čas, což hostům pomohlo. V závěru už Kohouti gólovku neměli, a proto se soupeřem padli poměrem 2:3.

Ohlasy trenérů

Mojmír Trličík (HC Olomouc): „Velmi dobrá hra, ale špatný výsledek, zapříčiněný určitě kvalitním výkonem gólmana soupeře. Z vyložených šancí jsme nedávali branky, až v závěru, a to už jsme neměli dostatek času na srovnání. Dalším negativem jsou samozřejmě zbytečná vyloučení, která nás stála nejen síly, ale i góly, které jsme v oslabení obdrželi.“
David Kočí (HC Verva Litvínov): „Dnes jsme měli proti dobře hrajícímu soupeři štěstí. Skočili na nás v první třetině, na což jsme nebyli připraveni, ale pak už jsme hru trošku srovnali a hráli lépe. Za stavu 3:0 si ten výsledek musíme podržet. Udělali jsme pár hloupých chyb a zbytečně závěr zdramatizovali. Myslím si, že soupeř si zasloužil nějaké body. Začátek utkání by bez našeho gólmana klidně mohl skončit 4:0 pro domácí, takže jsme samozřejmě za 3 body rádi. Zápasy takhle někdy probíhají a my ještě máme na čem pracovat.“