Report ze zápasu OLO vs. KOM (1:2)

1:2sn

(0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Už v prvních minutách se Kometa usadila v útočném pásmu a Kohouty z něj dlouho nepustila. Konrád ale moc práce neměl, Hanáci se toiž znovu předvedli dobrou obranou. Ve třetí minutě zkusil své štěstí nebezpečnou střelou od modré čáry Jaroměřský, Langhamer ale i přes bránícího hráče jeho střelu dobře viděl a s trochou štěstí puk vyrazil holí.

O chvíli později se před Konráda snažil protlačit Meuller, toho ale stihl dobrulist jeden z domácích hráčů a čistě jej poslat k ledu. Zhruba pět minut po začátku utkání to po buly před Konrádovou brankou zkusil téměř z nulového úhlu z levé strany velezkušený Köhler, střela hostujícího útočníka ale skončila v nastavené lapačce Konráda.

První přesilovku utkání si zahráli domácí a na dlouho se usadii v útočném pásmu, dorážky Knotka a Káni ale přes pohotového Langhamera neprošly. Ještě ve vlastním oslabení se pak povedlo vyvézt puk až k brance Konráda Muellerovi, tomu ale v zakončení z těsné blízkosti zabránila hůl jednoho z domácích. Šest minut před koncem úvodní dvacetiminutovky se dobrá přihrávka dostala k Burianovi. Olomoucký útočník si ještě chtěl srovnat puk na hokejce a z mezikruží střílet, kotouč se mu ale zapletl mezi brusle.

O chvíli později bylo pořádně horko na druhé straně. Hruška ujel domácím hráčů a zblízka se snažil domácího strážce svatyně rozhýbat, Konrád mu ale kotouč vypíchl holí. Za faul Knotka v útočném pásmu pak šli domácí do tří a Brno dvojnásobnou početní výhodu dokázalo využít, když Konráda nekompromisní střelou k bližší tyči překonal Peter Randy Mueller. Zvýšit na 2:0 pro Jihomoravany pak mohl Hruška, který se natáhl pro vyražený kotouč, mířil však těsně mimo levou tyč olomoucké branky.

Prostřední část začali o něco aktivněji Kohouti. Už po dvou minutách se za vyhozeným kotoučem hnal Burian, u puku byl ale o krok rychleji hostující brankář. Nadvakrát se pak pokoušel vyzrát na brněnského brankáře Tomeček, Langhamer byl ale připraven a proti střelám předsezónní posily Hanáků pokaždé nastavil betony.

Olomouc pak šla znovu do tří, Laš však dokázal ujet hostujícím hráčům přes půl hřiště, kousek za modrou čárou byl ale podražen, a tak za faul pykali i Brňané. Při hře tři na čtyři se ale k nebezpečným dorážkám dostali hosté, Konrád však vytáhl výborné zákroky. Poprvé puk vyrazil zřejmě betony, podruhé se ještě proti téměř jasnému gólu Holíka stihl natáhnout a kotouč vytěsnit špičkou hokejky.

V polovině utkání vyvezl Burian kotouč přes střední pásmo skoro k horní hranici levého kruhu, kde dlouhou přihrávkou hledal najíždějícího Irgla. Zkušený útočník si sjel k levé straně a snažil Langhamera rozhýbat, u tyčky ale nenašel dost prostoru a mířil jen do betonů hostujícího brankáře. Netrvalo dlouho a srovnat krok mohl Ondrušek, který dostal dobrou přihrávku zpoza branky těsně před brankoviště, trefil však jen připraveného brankáře v modrém.

Ve čtyřicáté šesté minutě se Kometa mohla radovat z další branky. Hosté se usadili před Konrádem, několikrát si prohodili kotouč a Mueller prověřil olomouckého brankáře střelou z levé strany. Konrád se ale stačil včas přesunout a puk vytěsnit holí mimo tři tyče. O minutu později se brněnský kotel už radoval z dalšího gólu, když se puk v přesilovce odrazil až k brankové čáře, kotouč však nepřešel čáru celou plochou, a tak branka nemohla být uznána.

Hanáci měli v posledních minutách utkání více ze hry než hostující celek, vyzrát na dobře chytajícího Langhamera se mu ale nedařilo. Na druhé straně pak necelé čtyři minuty před koncem zahrozil Zohorna, který ale střelou zápěstím mířil jen těsně vedle levé tyčky Konrádovy branky. Olomouc se ještě v posledních minutách základní hrací doby pořádně tlačila do branky a právě důraz před Langhamerem pomohl domácím k vyrovnávací brance, když v přesilovce prostřelil hostujícího brankáře Vilém Burian a vrátil Olomouc do hry.

O chvíli později mohl další gól přidat Irgl, aktivní útočník ale trefil jen betony připraveného Langhamera. Hned na začátku prodloužení vyrazili do útoku Laš s Knotkem, prvnímu jmenovanému ale hosté sklepli puk z hole. I nastavená pětiminutovka pokračovala v rychlém a agresivním tempu, po menší rozmíšce před Konrádovou brankou tak na trestnou lavici putoval jak Káňa, tak Mallet. Při hře čtyři na čtyři pak do útoku vyrazila Irglova lajna. Zkušený útočník prokličkoval mezi bránícími hráči, svou střelou ale Langhamera jen protáhl.

Ještě v poslední minutě si oba týmy vytvořily obrovské šance před soupeřovou brankou, jak Konrád, tak Langhamer ale předvedli, že jsou oporami svých týmů. Půl minuty před koncem to před Konrádem z otočky zkusil Köhler, mířil ale hodně mimo. Rozhodnout nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých Kometě bod navíc vystřelil Lukáš Kašpar.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Šlo o absolutně vyrovnaný zápas, oba mančafty předváděly krásný hokej. Bohužel jsme inkasovali už v první třetině, v oslabení tří proti pěti. Proti tak vyspělému mužstvu bylo dvojnásobné vyloučení smrtící. Kometa nás zaslouženě potrestala. Následně jsme měli hodně šancí, které jsme ale bohužel neproměňovali. Vyrovnávací branka pak padla díky naší velké bojovnosti. S Kometou musíte v případě pomýšlení na dodatečný bod rozhodnout asi už v prodloužení, mají v kádru hned celou řadu šikovných hráčů. Je nicméně nutno smeknout před našimi hráči, že dokázali předvést tak výborný výkon.