Report ze zápasu OLO vs. CHM (5:2)

5:2

(2:2, 2:0, 1:0)

Piráti Chomutov

Utkání začalo pro kohouty velmi nepříjemně. Už po dvanácti vteřinách totiž lovil Jan Špunar kotouč ze své sítě poté, co se Tomáši Šilarovi povedlo úspěšně zakončit svůj průnik zpoza branky. Vyrovnání měl o čtyři minuty později na holi David Stratil, nicméně jeho pokus zastavila horní tyč chomutovské branky. V polovině úvodní dvacetiminutovky se ale Hanáci přeci jen radovali. Kapitán Matěj Tomajko si nabruslil do mezikruží, odkud se trefil přesně do levého horního rohu.

Vyrovnaný stav ovšem neměl dlouhého trvání. Domácí hokejisté se totiž dvakrát v krátkém čase provinili proti pravidlům, díky čemuž měli hosté k dispozici přesilovku pěti proti třem. Tu využil svým druhým gólem v utkání Tomáš Šilar. I na tuto trefu se ovšem kohoutům podařilo odpovědět. Poté, co se na chomutovské straně neprosadil jeden z útočníků, vyrazila dopředu dvojice Matěj Tomajko - Jakub Zapletal. První jmenovaný předložil tomu druhému přesnou přihrávku, a ten jí zužitkoval tvrdou ranou nad lapačku Filipa Tučka. Do kabin tak hráči odcházeli za stavu 2:2.

Ve druhé dvacetiminutovce hráli kohouti přesilovou hru 5 na 4. Když už se zdálo, že hosté oslabení zvládnou, přišla rána Matyáše Fasnera, která zapadla za Tučkova záda. Aby toho nebylo málo, o pouhou minutu později udeřili Hanáci znovu. Na levý kruh si sjel Aleš Poledna, jenž zápěstím prostřelil chomutovského brankáře počtvrté.

Do šancí se dostávali i Piráti. V oslabení se vydal do samostatného úniku Tadeáš Svoboda, avšak Jan Špunar proti němu předvedl výborný zákrok. Stejně tak se domácí brankář vyznamenal i proti ráně Tomáše Vyroubala. Po druhé siréně tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 4:2.

Třetí perioda nabídla taktéž brzký gól. Po 44 vteřinách unikl na levé straně Patrik Tarnoczy, jehož střela zapadla do pravého dolního rohu chomutovské branky. Šestou trefu mohl přidat Matyáš Fasner, jenž už zvedal ruce nad hlavu poté, co zakončil svoji dobrou individuální akci. Radost mu ovšem zkazil Tuček, jenž mezírku mezi betony, kam olomoucký útočník mířil, na poslední chvíli utěsnil. Na druhé straně mohl snížit po dobré ráně od modré čáry Martin Pöschl. Jeho pokus byl ovšem nakonec sražen pouze do boční sítě. Kohouti tak udrželi tříbrankové vedení a připsali si druhé vítězství ve dvou dnech.

Karel Beran (HC Olomouc): „My do toho utkání nevstoupili dobře, nicméně podařilo se nám hned kontrovat. Sice jsme dostali gól v oslabení pěti proti třem, ale bylo důležité, že jsme následně přežili tu pokračující přesilovku. Jsem rád, že jsme se po té trochu rozlítané druhé třetině uklidnili a přidali pojišťující branku. Máme důležité tři body.“