Report ze zápasu VIT vs. OLO (7:3)

HC Vítkovice Ridera

7:3

(2:1, 3:2, 2:0)

Vítkovičtí se do Hanáků zakousli hned od úvodních vteřin. Už ve druhé minutě navíc sudí po zalehnutí kotouče v brankovišti nařídil trestné střílení a domácí Mikuláš Rimmel ho proměnil. I nadále tempo hře udávaly Vítkovice, a to až do osmé minuty, kdy si Olomouc zahrála přesilovku.

Od té doby se hra alespoň opticky srovnala, ale hosté si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. A tak přišel trest. V přesilové hře domácích vypálil z úhlu Tomáš Cabák, jeden z olomouckých beků puk tečoval směrem na bránu, a i když se zdálo, že Kochta má situaci pod kontrolou, doskákal kotouč až do sítě.

Mladíci Mory se ale nevzdali a ještě do první sirény snížili. V početní výhodě protlačil puk do sítě z chumlu před vítkovickým brankovištěm Šimon Beták. V závěru prvního dějství ještě rozproudil emoce hlavní sudí, který potrestal deseti minutami klíčového olomouckého útočníka Peštuku za nesportovní chování.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Hanáci velmi aktivně. Byli lepší a vytvořili si hned několik velkých šancí. Ale Svoboda v brance ostravského celku držel svůj tým ve vedení. Naopak Vítkovice skórovaly hned z prvních dvou svých šancí. Nejprve se za obranu dostal David Ballner, chvíli na to se trefil dokonce v oslabení Vojtěch Tomi.

Kohouti však také dvakrát bleskově udeřili. Nejprve v doznívající přesilovce od modré přesně zamířil Aleš Jergl, vzápětí zavezl kotouč do brankoviště soupeře Vrabel a dojíždějící Dominik Bauer vykřesal kontaktním gólem naději.

Jenomže ta vydržela jen několik desítek vteřin. Domácí Petr Česlík totiž ve dvaatřicáté minutě vyhnal dorážkou zblízka Kochtu z branky, mezi tyče se tak postavil Tomáš Motálek. Ten se hned ocitl v ohni střel, do konce prostřední periody však Hanáci hru srovnali a nebyli daleko od další kontaktní trefy.

Klíčových tedy bylo prvních deset minut třetí části. Mora v nich zahodila další šance, naopak soupeř šťastně zvýšil už na 6:3. Od pravého mantinelu se k tyči trefil Marek Kubis. Motálek měl zcela zakrytý výhled a nemohl tak zasáhnout.

Chvíli na to ujel v přesilovce čtyř proti třem domácí Vojtěch Tomi a zkušeně upravil na 7:3, čímž definitivně rozhodl o osudu čtvrtfinálové série.

Starším dorostencům Mory po druhé porážce od Vítkovic skončila sezóna, osmé místo v republice však je bezesporu úspěchem. Naopak Ostravané mohli oslavit postup mezi nejlepší čtyři.

Pavel Hulva (HC Vítkovice Steel): V Olomouci jsme vyhráli 6:3, takže jsme si věřili i v domácím prostředí. Bohužel jsme neměli některé starší hráče, takže příležitost dostali mladší, ale nezklamali. Vedli jsme zkraje 1:0, následně 2:0. Škoda nevyužité přesilovky pět na tři, kterou jsme odehráli špatně. Soupeř pak na konce třetiny snížil. Ale jinak myslím, že kluci zápas zvládli. Pohyb, střelba, to vše jsme měli pod kontrolou a vítězství bylo zasloužené. Takže jsme spokojení. V pátek dostanou hráči volno a v sobotu opět najíždíme na tréninky a budeme se připravovat na pondělí a začátek semifinále.