Report ze zápasu OLO vs. KOM (3:2)

3:2

(0:0, 3:2, 0:0)

Úvodní třetina nabídla velice vyrovnaný hokej. První větší šance se přítomní fanoušci dočkali v 9. minutě, kdy Groch posunul puk na Tomečka, který ale před Kavanem nestačil zakončit. Vzápětí však mohla skóre otevřít Kometa, dělovka útočníka Horvátha skončila na břevně. Mora hrála v průběhu první třetiny dvě přesilovky za sebou, nicméně žádnou větší šanci si nevytvořila. Po první periodě se tedy šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Zkraje druhého dějství se připomněl brněnský Bárta, který obkroužil branku kohoutů, avšak pozorný Frgál si prostor u tyče pohlídal. Kometa předvedla rychlou souhru, kterou zakončil do tyče pálící Zembol. Z následné akce ale otevřeli skóre domácí, když Jan Kučera propálil brněnského brankáře rychlou a přesnou střelou. V čase 28:50 předvedli svěřenci Karla Berana parádní akci. Pigl vybídl v lepší pozici stojícího Jakuba Belana, jenž prostor nad přesunujícím se Kavanem trefil na výbornou. V polovině řádné hrací doby ale Brňané snížili, prosadil se Adam Boltvan.

Na konci 32. minuty hráli Hanáci přesilovku. Soupeře zhruba minutu drželi v pásmu, až se k ostré střele z kruhu dostal Michal Tomeček a rázem to znovu bylo o dva góly. Poslední slovo ve druhé periodě mělo Brno, podruhé v zápase se prosadil Adam Boltvan. Ve třetí třetině Olomouc velmi dobře bránila své jednobrankové vedení, dokázala přežít i nebezpečnou přesilovou hru Komety. V závěrečné minutě Jihomoravané zkusili štěstí při hře bez gólmana, avšak vyrovnávací branky se nedočkali a veledůležité tři body do tabulky tedy získala juniorka Mory.