Report ze zápasu OLO vs. ZLN (5:4)

5:4sn

(1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

PSG Berani Zlín

Domácí začali zápas velmi aktivně, za což byli velmi brzy odměněni. Po faulu od hostujícího Lukáše Heše totiž měli k dispozici početní výhodu, kterou ihned využili po necelých čtyřech minutách od startu tohoto klání zásluhou Matyáše Fasnera. Zlínští se ale velmi rychle vzpamatovali a utkání tedy pohotově otočili. Nejprve se prosadil při přesilové hře po jednoduché střele Jakub Čechmánek a o necelé dvě minuty později se dostali do vedení, jelikož Matyáš Horský po rychlé kombinace vymetl horní roh Špunarovy svatyně.

Ve druhé části jsme byli svědky velmi svižného hokeje z obou stran, tudíž bylo jasné, že o následující branky rozhodně nouze nebude a Kohouti byli první, jež toto proroctví potvrdili. Opět při hře pěti proti čtyřem si najel do pozice mezi kruhy Marek Matašovský a svým pokusem dokázal srovnat účet tohoto klání. I když si střídačka olomouckých pravděpodobně myslela, že s tímto skóre odejde do kabin, byla na omylu. Dvě sekundy před koncem periody si po chybě v rozehrávce našel touš na holi Šimon Frömel, jenž bezpečně zakončil do poodkryté branky.

Při počátku poslední třetiny začali červenobílí stejně jako vždy, a to gólem při početní převaze. Tentokrát střílel Matyáš Fasner a svou druhou dnešní brankou se tak postaral o opětovné srovnání. Posléze se v krátkém časovém úseku prosadila obě mužstva. V padesáté minutě se sice vstřelil Matyáš Dědek v té chvíli vítěznou branku, ovšem o pouhých dvacet vteřin později se po krásném uvolnění prosadil Patrik Tarnoczy. Do konce základní hrací doby se toho příliš neudálo a bylo tedy samozřejmostí, že se dočkáme prodloužení.

V pětiminutovém nastavení třech proti třem branka nepadla a šlo se do nájezdů. V těch byli úspěšnější domácí zásluhou Aleše Poledny, čímž jsme se dočkali konečného stavu 5:4psn.

Karel Beran (HC Olomouc): „My jsme si dnes šli již od startu zápasu jednoznačně po vítězství. Ostatně i to jsem na hráče apeloval před začátkem, jelikož jsme potřebovali být plně koncentrovaní. I přes nějaké neproměněné šance, nás na druhé straně podržel brankář, což bylo velmi důležité. V celkovém součtu jsme samozřejmě spokojeni."