Report ze zápasu OLO vs. HAV (2:4)

2:4

(1:3, 1:1, 0:0,)

AZ Heimstaden Havířov

Vstup do utkání vyšel lépe hostující barvám, za které se už po 38 sekundách hry prosadil Martin Pavlačka. Havířovské gól nakopl a utkání se následně hodně vyostřilo. K vidění byly tvrdé střety a ani jeden z týmů nedaroval svému soupeř nic zadarmo.

V čase 10:05 se Havířov radoval z druhé branky. Za slezský tým se prosadil bekhendovým blafákem Martin Urban. Kohouti však dokázali vzápětí snížit zásluhou Daniela Ministra.

Necelých pět a půl minuty před první sirénou pak Havířov přidal ještě třetí branku. Zmatku v brankovišti Olomouce využil zakončující Matěj Hudeček, který doklepl do sítě nikým nepokrytý kotouč.

Ve druhé třetině zápasu Hanáci přidali do svého hokeje více fyzičnosti a hostující tým se začínal dostávat do potíži. Ty vyvrcholily bezchybnou souhrou domácích na jejímž konci byl bezchybně střílející Daniel Ministr. Ten si připsal druhý gólový zásah v utkání a oživil tak naděje svého týmu na vyrovnání. Havířov si v tu chvíli vybral svůj oddechový čas, aby uklidnil emoce po inkasované brance.

Olomoucké vyrovnání nakonec nepřišlo a byly to naopak uklidnění Slezané, kdo znovu odskočil na rozdíl dvou branek. O jejich čtvrtou gólovou radost se postaral Jiří Mrkvica.

Ve třetí třetině zápasu už nakonec k vidění změna skóre nebyla. Havířov v Olomouci vyhrál 4:2.