Report ze zápasu TRI vs. OLO (5:1)

HC Oceláři Třinec

5:1

(1:0, 0:1, 4:0)

Utkání začalo mírným třineckým tlakem. Zkraje 3. minuty vybídl Petr Vrána na modré čáře Davida Musila, jehož ránu dokázal Jan Lukáš s přehledem zastavit. O chvíli později však zatlačila formace Jana Knotka, avšak gólovou radost její usilí nepřineslo. K zakončení mezi kruhy se posléze dostal domácí Erik Hrňa, proti jehož ráně ale Lukáš včas dokázal zaklapnout betony. Také Olomouc se dostala k zajímavé střele. Navrátilec Jan Švrček ale svatyni Ocelářů o pár centimetrů netrefil.

V 10. minutě si Petr Strapáč vyměnil puk s Lukášem Nahodilem, který oslovil na pravém kruhu Michala Kunce. Rána bekhendem v podání útočníka s číslem 22 na dresu však skončila v lapačce Ondřeje Kacetla. Po vysoké holi Erika Hrni na Tomáše Dujsíka přišla na řadu první přesilovka Hanáků. V její úvodní minutě se dostal do kvalitní střelecké pozice Jan Káňa, jenže svatyně Třince trefena nebyla. Poté si zahrál početní výhodu Třinec a následně znovu kohouti. Ve chvíli, kdy se Marian Adámek vrátil z trestné lavice na led, se Slezané dočkali první branky. Po přihrávce zmíněného třineckého obránce se ke kotouči dostal Petr Vrána, jenž střelou k přední tyči překonal Lukáše.

Na začátku druhého dějství Oceláři dohrávali jejich další přesilovku. Dělovku Tomáše Kundrátka brankář Lukáš vyrazil. Už při hře pět na pět se až k brankovišti proháčkoval Martin Růžička, který ještě posouval touš na pravou stranu. Olomoučtí obránci se mezitím stačili vrátit na svá místa. V následné minutě na Hanáky čekala přesilovka. Ondrušek s Káňou se svými pokusy od modré čáry sice ještě neprosadili, ale vše nakonec napravil Lukáš Nahodil, jenž z kruhu našel mezírku mezi Kacetlovými betony.

Po vstřelené brance Olomouc ožila. Velkou šanci měl v polovině základní hrací doby na hokejce Jan Bambula, kterého ale Kacetl špičkou betonu vychytal. Nápor hostů pokračoval, Třinec totiž hned dvakrát za sebou vyhodil z nouze na icing. Ve 33. minutě musel opět do práce i Jan Lukáš, který na hrudi zastavil tvrdou ránu Andreje Nestrašila. Po rychlém brejku na druhé straně se připomněl Lukáš Kucsera, jehož projektil třinecký strážce svatyně vyrazil. Daleko ke gólu neměl znovu Bambula, těsně před brankovištěm ovšem nezamířil přesně. Zlepšený výkon kohoutů málem vygradoval čtyři minuty před koncem druhé periody, kdy Michal Kunc zamířil bekhendem jen do tyče. Další gól už však nepadl, tudíž po čtyřiceti minutách platil nerozhodný stav 1:1.

Třetí část ale začala lépe pro Oceláře. Necelé dvě minuty po jejím začátku Andrej Nestrašil tečoval ránu obránce Zahradníčka za záda Jana Lukáše. V následujícím střídání se celek z Hané hnal dopředu, ale Kacetl dvakrát za sebou odolal. Výhodnou střeleckou pozici si později vytvořil domácí Růžička, Lukášova lapačka ale byla v pohotovosti. Na začátku osmé minuty třetí třetiny zamířil na trestnou lavici Ondrušek. Početní výhodu využil ostrou ranou od modré čáry Milan Doudera.

Po vyloučení Zahradníčka se k zakončení prodrali Knotek, Káňa i Ondrušek, avšak gólman Kacetl předvedl sérii skvělých zákroků. V 55. minutě předvedl Vrána pohlednou individuální akci, v jejíž finální fázi přihrál na kruh Růžičkovi. Lukáš se vyznamenal perfektním zásahem. Další šanci si o chvíli později vytvořil Hrehorčák. Ani tentokrát se domácí ze zvýšení náskoku neradovali. Dvaašedesát vteřin před vypršením základní hrací doby se však do prázdné klece prosadil podruhé v zápase Andrej Nestrašil. Následně ještě zpečetil výhru Ocelářů Michal Kovařčík.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): ,,Výsledek 5:1 rozhodně neodpovídá průběhu utkání. Ve třetí třetině nám to tam napadalo, za což jsme moc rádi. Musím ale říct, že ve druhé třetině jsme se klepali. Kdyby v ní Olomouc vstřelila druhou branku, tak by se to otáčelo velmi těžko. Našli jsme v sobě sílu a šli jsme si za třemi body. Klukům gratuluji. Nevzdali to a zároveň zápas odmakali.“